მიხეილ სააკაშვილი – ბევრი რამ უსამართლო მესმის, მაგრამ საქმის მნიშვნელობიდან გამომდინარე, პასუხს შეგნებულად თავს ვარიდებ
ბევრი რამ უსამართლო მესმის, მაგრამ საქმის მნიშვნელობიდან გამომდინარე, პასუხს შეგნებულად თავს ვარიდებ, – ამის შესახებ საქართველოს მესამე პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი სოციალურ ქსელში წერს.
მისი თქმით,  ყველა მებრძოლის გვერდით ხედავს თავს, რადგან ქართველი ხალხი რამაც ახლა გააერთიანა, ამ იდეას ჩაუყარა საფუძველი და მისი დაკარგვის საფრთხემ, სამშობლოში სიცოცხლის რისკის ფასად დააბრუნა.
“დიდებული ბრძოლის და თავდადების მომსწრე ვართ. ჩვენს თვალწინ დაიბადა ახალი, თანამედროვე, მოაზროვნე საზოგადოება, რომლის დამარცხებაც შეუძლებელია. ვაფასებ მათ მაღალ მოქალაქეობრივ თავდადებას.
ბევრი რამ უსამართლო მესმის, მაგრამ საქმის მნიშვნელობიდან გამომდინარე, პასუხს შეგნებულად თავს ვარიდებ, ამის დროც მოვა, თავისუფლებაზე ყოფნისას მექნება ამის შესაძლებლობა. მანამდე კი, ყოველი მებრძოლის გვერდით ვხედავ ჩემს თავს, რადგან ახლა რამაც გააერთიანა ქართველი ხალხი, ამ იდეას ჩავუყარე საფუძველი და მისი დაკარგვის საფრთხემ, სიცოცხლის რისკის ფასად, დამაბრუნა სამშობლოში“, – წერს მიხეილ სააკაშვილი.