გია ხუხაშვილი – თავდაყირაა ყველაფერი დაყენებული
ასეთი ტიპის ავტორიტარული რეჟიმები დაავადებული არიან ბულიმიით. ისინი მიიჩნევენ, რომ მთავარი პრობლემა არის განსხვავებული და კრიტიკული აზრი, – ამის შესახებ პოლიტოლოგმა გია ხუხაშვილმა განაცხადა.
მისივე თქმით, აბსოლიტიზაციაა ხელისუფლების ამოცანა.
“ასეთი ტიპის ავტორიტარული რეჟიმები დაავადებული არიან ბულიმიით. ისინი თვლიან, რომ მთავარი პრობლემა არის განსხვავებული და კრიტიკული აზრი. ფაქტობრივად, შეუზღუდავად ცდილობენ, რომ ყველაფერი გააქრონ. ისინი ფონდებს კი არ აყადაღებენ, არამედ განსხვავებულ აზრს ყველა ფორმით. მაშინაც კი როდესაც ეს არც სჭირდებათ, მაგრამ ეს ხომ დაავადებაა ძალაუფლების. აბსოლიტიზაციაა მათი ამოცანა და აქედან გამომდინარე, განუკითხაობასთან გვაქვს საქმე. ხელისუფლება მთლიანად კრიმინალიზებულია, ისინი კრიმინალურ კანონებს აწესებენ და ამ დაწესებული კანონის აღსრულების მიზნით, ყველა სხვას ეძახიან კრიმინალს. თავდაყირაა ყველაფერი დაყენებული”, – განაცხადა გია ხუხაშვილმა.