დამოუკიდებელი ექსპერტი ალექსანდრე გეჯაძე “ტვ პირველის” გარდაცვლილი ოპერატორის საქმეში ტოქსიკოლოგის, ნარკოლოგის, ნეიროქირურგის, ინფექციონისტის და ნევროპათოლოგის ჩართვას ითხოვს.
“კვლევის შედეგებს 20-25 დღეში ალბათ, სამხარაული დადებს, ერთად შევისწავლით. შევაჯერებთ ჩვენს მიერ მაკროსკოპულად, ანუ გვამის გაკვეთის პროცესში ნანახ ცვლილებებს და ამის მერე უფრო დავაკონკრეტებთ ჩასართავი ვიწრო პროფილის სპეციალისტების პროფილს. მივმართავ გამოძიებას, სიკვდილის მიზეზის დასადგენად და შესაბამისად, მიზეზშედეგობრივ კავშირზე მსჯელობისთვის ამ მოტეხილობების, ამ ტრავმასთან ჩართული უნდა იქნას კრიტიკული ტოქსიკოლოგი და ნარკოლოგი, ნეიროქირურგიის ინფექციონისტი და ნერვოპათოლოგიც”, – განაცხადა ალექსანდრე გეჯაძემ.
ლექსო ლაშქარავა, რომელიც 5 ივლისს, ძალადობრივი ჯგუფების წარმომადგებლებმა სასტიკად სცემეს, 11 ივლისს დედამ სახლში გარდაცვლილი იპოვა.