რუსლან აბაშიძე ესპანეთის ქართული დიასპორის წარმომადგენლებს შეხვდა
აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარე რუსლან აბაშიძე და იუსტიციისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის საკითხებში აფხაზეთის მინისტრი ნანა გაბელია სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში, ესპანეთის დედაქალაქ მადრიდში ქართული დიასპორის წარმომადგენლებს შეხვდნენ.
შეხვედრაზე ყურადღება გამახვილდა იუსტიციისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის საკითხებში აფხაზეთის მინისტრის აპარატის საქმიანობაზე, ასევე დიასპორისა და დევნილ ემიგრანტთა მხარდაჭერის პროგრამით გათვალისწინებულ პროექტებსა და სამომავლოდ დაგეგმილ ღონისძიებებზე.
შეხვედრას იუსტიციისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის საკითხებში აფხაზეთის მინისტრის პირველი მოადგილე გიორგი გაბედავა და ესპანეთის სამეფოში საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი ილია გიორგაძე ესწრებოდნენ.
ღონისძიების ბოლოს მადრიდში მცხოვრები დევნილი ემიგრანტებისთვის, მოეწყო ემიგრაციაში მოღვაწე დიდი ქართველი დიპლომატისა და ხელოვანის გიორგი აფხაზის ნამუშევრების ვირტუალური გამოფენა.
შეხვედრა პროგრამის „დიასპორა და დევნილ ემიგრანტთა მხარდაჭერა“ ფარგლებში, იუსტიციისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის საკითხებში აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის მინისტრის აპარატის ორგანიზებითა და საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტროს მხარდაჭერით განხორციელდა.

Kazakhstan is diversifying its export routes and will supply oil bypassing Russia. Kazakh President Kassym-Zhomart Tokayev instructed the government a day after a Russian court ordered the Caspian Pipeline Consortium to suspend operations for 30 days.
This was reported by Reuters.
Stopping the pipeline, which carries oil from the large Tengiz field in Kazakhstan through Russia to the Black Sea, would put a strain on the oil market as it faces one of its worst supply disruptions since the Arab oil embargo in the 1970s.
Tokayev, who has sought to balance relations with Russia, the West and China, ordered the study of a pipeline across the Caspian Sea, a previously proposed project that would bring Kazakh oil to Europe bypassing Russia.
Tokayev said improving port infrastructure on the Caspian Sea was a "strategic objective" for the Kazakh government, according to the president's website. However, he did not mention the Caspian Pipeline Consortium.
Highly dependent on fossil fuels, Kazakhstan depends on Russian pipelines to export oil to Europe.
On Wednesday, a court in the Russian city of Novorossiysk ordered the CPC pipeline, which carries about 1% of the world's oil, to suspend operations, citing problems related to oil spills.
Recall, Brent crude oil prices fell below $100 a barrel on July 7.