აფხაზეთიდან დევნილ მოქალაქეებთან შეხვედრა გაიმართა
აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის იძულებით გადაადგილებულ პირთა მინისტრმა დავით ფაცაციამ აფხაზეთიდან დევნილ მოქალაქეებთან ინდივიდუალური შეხვედრები გამართა.
შეხვედრებზე, მხარეებმა აფხაზეთიდან დევნილ მოქალაქეთა წინაშე მდგარ გამოწვევებზე - სოციალურ კეთილდღეობაზე, მათი საცხოვრებელი ადგილების ინფრასტრუქტურულ მოწესრიგებასა და განსახლების საკითხებზე ისაუბრეს.
"აფხაზეთიდან დევნილ მოქალაქეებთან მუდმივი კომუნიკაცია, მათი საჭიროებების მოსმენა და შემდგომი რეაგირების მოხდენა ჩვენი სამინისტროს ერთ-ერთი ძირითადი პრიორიტეტია. ამ მიზნით აფხაზეთიდან იძულებით გადაადგილებულ პირებთან ინდივიდუალური შეხვედრები გავმართეთ.
ვცდილობთ თითოეული აფხაზეთიდან იძულებით გადაადგილებული პირის საჭიროება, რომელსაც ჩვენთან შეხვედრისას აჟღერებენ დროულად მოვაგვაროთ და კმაყოფილებით მინდა აღვნიშნო, რომ სწორედ მათთან უშუალო კომუნიკაციისას მიღებული ინფორმაციების გათვალისწინებით, არაერთი სოციალური და ინფრასტრუქტურული პროექტი განვახორციელეთ.
ქმედითი და ეფექტური პროექტების განხორციელებისათვის აქტიურად ვაგრძელებთ აფხაზეთიდან დევნილ მოქალაქეებთან უშუალო კომუნიკაციას“, - განაცხადა დავით ფაცაციამ.

The EU has imposed sanctions on a drone manufacturer in Iran
The European Union added the Iranian state corporation Iran Aircraft Manufacturing Industries Corporation to the sanctions list. It produces unmanned aerial vehicles.
This is reported by the official journal of the EU.
Iran's HESA Corporation specializes in the production of military and civilian aircraft and unmanned aerial vehicles. These UAVs are used by the Islamic Revolution Guards Corps.
The document noted that the Russian Federation also uses these drones. The Council of the EU stated that this organization is involved in the development and delivery of unmanned aerial vehicles to Russia.
It is because of it that it should be included in the list of individuals and legal entities and organizations on which restrictive measures are imposed.
It will be recalled that the United States imposed sanctions against Iran's Islamic Revolutionary Guard Corps (IRGC) and five members of its board for suppressing protests in Iran.
European Union ministers agreed on a new package of sanctions against Iran. It concerns persons involved in the suppression of peaceful protests.