მამუკა მამულაშვილი – 2008 წელს საომარი მოქმედებები დაიწყო რუსეთმა! ამ საკითხის ნებისმიერ ფორმატში განხილვა და კითხვის ნიშნის ქვეშ დაყენება არის საქართველოს ღალატი
2008 წელს საომარი მოქმედებები დაიწყო რუსეთმა! ამ საკითხის ნებისმიერ ფორმატში განხილვა და კითხვის ნიშნის ქვეშ დაყენება არის საქართველოს ღალატი და რუსული ინტერესების გატარება! – ამის შესახებ “ქართული ლეგიონის” მეთაური მამუკა მამულაშვილი სოციალურ ქსელში წერს.
“უკრაინის შეიარაღებული ძალების შემადგენლობაში ყველაზე დიდი უცხოური დანაყოფის, ქართული ლეგიონის მეთაური და ყველა იმ საომარი მოქმედებების მონაწილე, რომლებიც 90-იანი წლებიდან მოყოლებული განხორციელდა საქართველოში რუსული ტერორისტული სახელმწიფოს მიერ, ჩემი და ქართული ლეგიონის მებრძოლების სახელით ვაცხადებ:
2008 წელს საომარი მოქმედებები დაიწყო რუსეთმა! ამ საკითხის ნებისმიერ ფორმატში განხილვა და კითხვის ნიშნის ქვეშ დაყენება არის საქართველოს ღალატი და რუსული ინტერესების გატარება!”, – წერს მამუკა მამულაშვილი.
“ქართულმა ოცნებამ” ენმ-ის საქმიანობის შემსწავლელი საგამოძიებო კომისიის ფარგლებში, 2008 წლის ომის საკითხის შესწავლა დაიწყო. კომისიის ფარგლებში გამოიკითხნენ საქართველოს თავდაცვის ძალების გენერლები.