პატრიარქი – გილოცავთ საქართველოს ტერიტორიაზე საყოველთაო რეფერენდუმის ჩატარებას და ზვიად გამსახურდიას დაბადების დღეს
გილოცავთ საქართველოს ტერიტორიაზე საყოველთაო რეფერენდუმის ჩატარებას და ბატონ ზვიად გამსახურდიას დაბადების დღეს, – ამის შესახებ სრულიად საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქის ილია მეორის წერილშია აღნიშნული, რომელსაც საპატრიარქო ავრცელებს.
“34 წლის წინ, 31 მარტს ჩატარდა საყოველთაო რეფერენდუმი (მათ შორის, აფხაზეთსა და ცხინვალის რეგიონში) და მოსახლეობის აბსოლუტურმა უმრავლესობამ ერთადერთ კითხვას – “თანახმა ხართ თუ არა აღდგეს საქართველოს სახელმწიფოებრივი დამოუკიდებლობა 1918 წლის 26 მაისის დამოუკიდებლობის აქტის საფუძველზე?“ – დადებითად უპასუხა. სწორედ ეს რეფერენდუმი გახდა დამოუკიდებლობის აღდგენის საფუძველი, რაც პრეზიდენტ ზვიად გამსახურდიას, მაშინდელი უზენაესი საბჭოს, ჩვენი ერისა და საერთოდ, საქართველოს მთელი მოსახლეობის დამსახურებაა.
გილოცავთ ამ უმნიშვნელოვანეს თარიღს და მონაპოვარს და ასევე, ბატონ ზვიად გამსახურდიას დაბადების დღეს. ღმერთმა ნათელი დაუმკვიდროს მის უკვდავ სულს“, – აღნიშნულია წერილში.