Stopcov.ge-ზე გამოქვეყნებული ინფორმაციის თანახმად, დღეს ქვეყანაში გამოვლენილი ინფიცირების 3 282 ახალი შემთხვევიდან: თბილისში გამოვლენილია 1 378 შემთხვევა, აჭარა – 272, იმერეთი – 532, ქვემო ქართლი – 121, შიდა ქართლი – 256, გურია – 122, სამეგრელო – ზემო სვანეთი – 252, კახეთი -162, მცხეთა-მთიანეთი -76, სამცხე-ჯავახეთი – 73, რაჭა-ლეჩხუმი და ქვემო სვანეთი -38.
ამ ეტაპზე ინფიცირების მიმდინარე აქტიური შემთხვევა 34 204 საიდანაც: 5 626 ადამიანი მკურნალობს საავადმყოფოში, მათ შორის, თბილისის საავადმყოფოებში – 2 302, აჭარაში – 531, იმერეთში – 1 123.
ამ ეტაპზე მძიმე პაციენტია 1 380 პირი, მათ შორის, თბილისში – 566, აჭარაში – 126, იმერეთში – 408. ხელოვნური სუნთქვის აპარატზე იმყოფება 318 პირი,  მათგან თბილისში – 171, აჭარაში – 32, იმერეთში – 33.
1 021 ადამიანი მოთავსებულია კლინიკურ-სასტუმროებში, მათ შორის 648 – თბილისში, 251 – აჭარაში. 27 557 პირი ვირუსის მკურნალობის კურსს გადის საცხოვრებელ ბინაზე.
ამ ეტაპისთვის თვითიზოლაციაში იმყოფება 33 699  ადამიანი.