44 723 კოვიდინფიცირებულიდან 6 266 საავადმყოფოებში მკურნალობს
Stopcov.ge-ზე გამოქვეყნებული ინფორმაციის თანახმად, დღეს ქვეყანაში გამოვლენილი ინფიცირების 3 454 ახალი შემთხვევიდან: თბილისში გამოვლენილია 1 575 შემთხვევა, აჭარა – 148, იმერეთი – 543, ქვემო ქართლი – 226, შიდა ქართლი – 280, გურია – 93, სამეგრელო – ზემო სვანეთი – 236, კახეთი – 166, მცხეთა-მთიანეთი – 86, სამცხე-ჯავახეთი – 84, რაჭა-ლეჩხუმი და ქვემო სვანეთი – 17.
ამ ეტაპზე ინფიცირების მიმდინარე აქტიური შემთხვევა 44 723 საიდანაც: 6 266 ადამიანი მკურნალობს საავადმყოფოში, მათ შორის, თბილისის საავადმყოფოებში – 2 472, აჭარაში – 520, იმერეთში – 1 316.
ამ ეტაპზე მძიმე პაციენტია 1 555 პირი, მათ შორის, თბილისში – 606, აჭარაში – 122, იმერეთში – 457. ხელოვნური სუნთქვის აპარატზე იმყოფება 344 პირი, მათგან თბილისში – 190, აჭარაში – 36, იმერეთში – 33.
1 172 ადამიანი მოთავსებულია კლინიკურ-სასტუმროებში, მათ შორის 745 – თბილისში, 255 – აჭარაში. 37 285 პირი ვირუსის მკურნალობის კურსს გადის საცხოვრებელ ბინაზე.
ამ ეტაპისთვის თვითიზოლაციაში იმყოფება 39 574 ადამიანი.