ომის დაწყებიდან დღემდე რუსეთმა უკრაინაში დაახლოებით 1 071 780 (+890) ჯარისკაცი დაკარგა (დაჭრილი/ლიკვიდირებული).
ოკუპანტების სავარაუდო ჯამური საბრძოლო დანაკარგი უკრაინაში 25.02.22-დან 19.08.25-მდე: ტანკები – 11 118 (+0), ჯავშანტექნიკა – 23 148 (+0), საარტილერიო სისტემები – 31 698 (+66), მრავალჯერადი სარაკეტო სისტემა – 1470 (+1).
საჰაერო თავდაცვის სისტემები – 1208 (+0), თვითმფრინავები – 422 (+0), ვერტმფრენები – 340, ოპერატიულ-ტაქტიკური დონის დრონები – 51 894 (+209), ფრთოსანი რაკეტები – 3558 (+0).
მსუბუქი ჩქაროსნული ნავი/გემი – 28 (+0). წყალქვეშა ნავები – 1 (+0). საავტომობილო ტექნიკა და საწვავის ავზი – 59 060 (+123), სპეციალური ტექნიკა – 3943 (+1).
უკრაინის გენშტაბის ინფორმაციით, 18 აგვისტოს საღამოს მონაცემებით, დღის განმავლობაში ფრონტზე 133 საბრძოლო შეტაკება დაფიქსირდა. პოკროვსკის მიმართულებით, უკრაინის შეიარაღებულმა ძალებმა რუსეთის ფედერაციის 48 თავდასხმა მოიგერიეს.

Ukraine's General Staff reported 133 combat clashes on Monday, with Ukrainian troops repelling 48 assaults in the Pokrovsk sector
Ukraine’s military on Tuesday claimed Russian forces had suffered 890 additional casualties over the past 24 hours, bringing Moscow’s total losses since February 2022 to more than 1,071,000 killed and wounded.
In its daily update, the General Staff reported 133 combat clashes on Monday, with Ukrainian troops repelling 48 assaults in the Pokrovsk sector.
Kyiv also said Russia had lost 66 artillery systems, one multiple-launch rocket system and 209 drones in the latest fighting. In total, Ukraine claimed Russia had lost 11,118 tanks, 23,148 armoured vehicles, 31,698 artillery systems, 422 aircraft and 340 helicopters since the start of the invasion.