"85 დღეა, აკრძალული აქვს გარე სამყაროსთან კომუნიკაცია, კონტაქტი, სატელეფონო ზარის უფლება" - ლევან ხაბეიშვილის მხარდამჭერი აქცია სუსთან
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურთან  "ნაციონალური მოძრაობის” პოლიტსაბჭოს თავმჯდომარის დაკავებული ლევან ხაბეიშვილის მხარდამჭერი აქცია მიმდინარეობს.
ადგილზე ლევან ხაბეიშვილის ოჯახის წევრები, მეგობრები და თანაგუნდელები არიან შეკრებული.
მათი განცხადებით, ლევან ხაბეიშვილი პოლიტიკური პატიმარია და 85 დღეა, გარე სამყაროსთან კონტაქტი აკრძალული აქვს.
"დამოუკიდებელი საქართველოს ისტორიაში პირველად, ივანიშვილის რუსულმა რეჟიმმა პოლიტიკოსი დაატყვევა მისი პოლიტიკური განცხადების გამო. ლევან ხაბეიშვილი სიტყვის გამო ჰყავს რუს ივანიშვილს ოთხ კედელში გამოკეტილი.
2024 წელს ახალგაზრდის დასახმარებლად გაქცეული ლევან ხაბეიშვილი რუსი ივანიშვილის ომონმა სასიკვდილოდ გაიმეტა, ნახევარი საათი აწამებდნენ, ამბობდნენ, რომ უნდა მოეკლათ და შემდეგ ეთქვათ, რომ თავი დაარტყა. ყოველივე ამას ძალოვანი უწყების მაღალჩინოსნები ესწრებოდნენ.
ლევან ხაბეიშვილი 13 წელი ამხელდა ივანიშვილის რეჟიმს, მის ხელის ბიჭებს, გომელაურს, ლილუაშვილს, ფარცხალაძეს, რომელთა ბრალეულობასაც ეს ხელისუფლებაც აღიარებს, მაგრამ 11 სექტემბერს ლევან ხაბეიშვილი მისი სიტყვის გამო დაატყვევეს. 85 დღეა, რაც პოლიტიკოსი დატუსაღებულია მისი პოლიტიკური განცხადებისთვის, სადაც გდდ-ს მოუწოდებდა, რომ არ ეწამებინათ ხალხი, არ დაელეწათ მათთვის ძვლები.
უკვე 85 დღეა, ლევან ხაბეიშვილს აკრძალული აქვს გარე სამყაროსთან კომუნიკაცია, კონტაქტი, სატელეფონო ზარის უფლება", - განაცხადა "ნაციონალური მოძრაობის" წევრმა მარიამ დოლიძემ.
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურმა 11 სექტემბერს “ნაციონალური მოძრაობის“ პოლიტსაბჭოს თავმჯდომარე ლევან ხაბეიშვილი ქრთამის სახით მოხელეებისთვის ფულადი თანხების საჯარო დაპირების ბრალდებით დააკავა.

Protest held outside State Security Service in support of detained opposition leader Khabeishvili
Supporters argued that Khabeishvili has been targeted for his long-standing criticism of the government and its security officials
A demonstration is under way outside Georgia’s State Security Service in support of Levan Khabeishvili, chairman of the United National Movement’s political council, who was detained 85 days ago.
Family members, friends and party colleagues have gathered at the site, insisting that Khabeishvili is a political prisoner and alleging that he has been denied all contact with the outside world since his arrest.
According to supporters, Khabeishvili was being held for his political statements.
“In the history of independent Georgia, for the first time, Ivanishvili’s Russian regime has imprisoned a politician for his political remarks,” UNM member Mariam Dolidze said, claiming Khabeishvili was “locked within four walls for speech.”
Dolidze also repeated party allegations about Khabeishvili’s treatment during a 2024 protest crackdown, accusing security forces - whom she referred to as Russian OMON - of “severely beating him and threatening to kill him.” She said senior officials were present during the incident.
Supporters argued that Khabeishvili has been targeted for his long-standing criticism of the government and its security officials. They said he was detained on 11 September after publicly urging riot police not to torture protesters or break their bones.
“For 85 days, Levan Khabeishvili has been forbidden any communication with the outside world, including the right to make phone calls,” Dolidze said.
Khabeishvili was arrested by the State Security Service on 11 September on charges of publicly offering money as a bribe to officials.