შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების, ასევე, ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვისა და რეალიზაციის ხელშეწყობის ბრალდებით, რუსეთის ფედერაციის მოქალაქე - 1984 წელს დაბადებული ა.ბ. დააკავეს.
"სამართალდამცველებმა ბრალდებულის პირადი და დროებითი საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, შემდგომი რეალიზაციის მიზნით დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება „მეთადონი“ ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ასევე, ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალებების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები, კერძოდ: წებოვანი ლენტები და ელექტრო სასწორი.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის და 260-ე კვარტა მუხლის მე-6 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს", - აცხადებენ შსს-ში.

Russian citizen arrested in Batumi on drug trafficking charges
The suspect, identified as A.B., was detained as a result of complex operative and investigative measures
Officers of the Central Criminal Police Department’s Adjara Main Division have arrested a Russian citizen, born in 1984, on charges of illegal possession and attempted distribution of large quantities of narcotic and psychotropic substances, the Ministry of Internal Affairs announced.
According to the ministry, the suspect, identified as A.B., was detained as a result of complex operative and investigative measures.
During a search of the suspect’s residence and temporary accommodation, police seized packages of the narcotic substance methadone, allegedly prepared for sale. Investigators also confiscated materials used for drug packaging, including adhesive tapes and an electronic scale.
The investigation is underway under Articles 260 (Part 3) and 260¹ (Part 6, subparagraph “a”) of the Criminal Code of Georgia, which provide for imprisonment ranging from 20 years to life.