ანა დოლიძე - სალომე ზურაბიშვილმა მორიგი მცდარი ნაბიჯი გადადგა, მერამდენე უკვე სათვალავი მერევა
პარტია "ხალხისთვის" ლიდერი ანა დოლიძე აცხადებს, რომ სალომე ზურაბიშვილმა მორიგი მცდარი ნაბიჯი გადადგა.
როგორც დოლიძე აღნიშნავს, ზურაბიშვილმა შეცდომა დაუშვა, როდესაც პოლიტიკოსებს ალიანსში გაწევრიანებისკენ მოუწოდებდა, ვინაიდან, ნათლად ჩანს, რომ ეს არ არის სერიოზული და გრძელვადიანი ერთობა.
"სალომე ზურაბიშვილმა, ასევე, მორიგი მცდარი ნაბიჯი გადადგა, მერამდენე უკვე სათვალავი მერევა, როდესაც ცოტა ხნის წინ პოლიტიკოსებს ალიანსში გაწევრიანებისკენ მოგვიწოდებდა და ამ ბზარებიან შენობაში შესვლას მიიჩნევდა საუკეთესო გზად.
ღიად დაუჭირა მხარი რამდენჯერმე იმ ჯგუფს, რომლის პრობლემები კარგად ჩანდა ისედაც. თუმცა, ახლა ღიად ჩანს ის, რასაც მე თავიდანვე ვამბობდი, ეს არ არის სერიოზული და გრძელვადიანი ერთობა.
მიუხედავად ზეწოლისა, ამ საკითხთან მიმართებაშიც მე და ჩვენმა მხარდამჭერებმა ბრძნული გადაწყვეტილება მივიღეთ და არ გავერთიანდით", - წერს ანა დოლიძე სოციალურ ქსელში.

Dolidze said the initiative did not represent a serious or sustainable unity
The leader of the For the People party, Anna Dolidze, has criticised former president Salome Zourabichvili, saying she had made an “another mistaken step” by encouraging politicians to join a proposed political alliance.
In a social media post on Tuesday, Dolidze said the initiative did not represent a serious or sustainable unity, arguing that internal problems within the group had already been visible.
“She made another mistake when she called on politicians to join what I would describe as a fractured structure,” Dolidze wrote.
She added that, despite pressure, her party had decided not to join the alliance, describing that decision as “wise”.
Dolidze also suggested that the weaknesses of the proposed bloc had now become clear, reinforcing her earlier criticism that it lacked long-term viability.