ბათუმში დაკავებული 12 პირიდან 8 ადმინისტრაციულ პატიმრობაში რჩება, მზია ამაღლობელი კი სისხლის სამართლის კოდექსით არის დაკავებული
1554
ბათუმში გუშინ დაკავებული 12 პირიდან სამი ხელწერილის საფუძველზე გაათავისუფლეს.
შსს-ს ინფორმაციით, პატიმრობაში რჩება ადმინისტრაციული წესით დაკავებული რვა პირი, რომელსაც წვრილმან ხულიგნობას და პოლიციელებისადმი დაუმორჩილებლობას ედავებიან, ხოლო „ბათუმელების“ დამფუძნებელი და დირექტორი მზია ამაღლობელი დაკავებულია სისხლის სამართლის კოდექსის 353-ე პრიმა მუხლით, რაც პოლიციელზე თავდასხმას გულისხმობს.
ამაღლობელი ბათუმში, პოლიციის მთავარ სამმართველოსთან აქციის დროს გუშინ ადმინისტრაციული წესით დააკავეს, შემდეგ ხელწერილის საფუძველზე სამ პირთან ერთად გაათავისუფლეს, მოგვიანებით კი ხელმეორედ დააკავეს.

Eight protesters remain in custody in Batumi, media outlet founder detained on criminal charges
Out of the 12 individuals detained during protests in Batumi yesterday, three have been released on a written statement, while eight remain in administrative custody, according to Georgia’s Ministry of Internal Affairs.
The eight protesters are accused of petty hooliganism and disobedience to police orders. Meanwhile, Mzia Amaghlobeli, founder and director of the media outlet Batumelebi, has been detained on criminal charges under Article 353 of the Georgian Criminal Code, which pertains to assaulting a police officer.
Amaghlobeli was initially detained during the protest near the main police headquarters in Batumi and was released along with three others on a written statement. However, she was later re-arrested on criminal charges.