ბათუმში სამი ადამიანის დაჭრის ფაქტზე ერთი პირი დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ორი ან მეტი პირის მიმართ ჩადენილი ჯანმრთელობის განზრახ  მძიმე დაზიანების ბრალდებით 1993 წელს დაბადებული ლ.ს. დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, წარსულში მომხდარი კონფლიქტის საფუძველზე, დანის გამოყენებით სამ პირს: 1969 წელს დაბადებულ შ.ბ.-ს, 1992 წელს დაბადებულ ჯ.ბ.-ს და 1985 წელს დაბადებულ მ.გ.-ს სხეულის დაზიანება მიაყენა. დაშავებულები შესაბამისი სამედიცინო დახმარების გაწევის მიზნით საავადმყოფოში მოათავსეს.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ლ.ს. ბრალდებულის სახით მომხდარიდან მალევე, ბათუმში დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 9-დან 13 წლამდე ვადით აღკვეთას ითვალისწინებს.

One detained in Batumi for stabbing three
Officers of the Adjara Police Department under the Ministry of Internal Affairs of Georgia have detained a 1993-born individual, identified as L.S., on charges of intentionally inflicting grievous bodily harm against two or more persons.
The investigation established that the suspect, following a previous conflict, used a knife to injure three individuals: a 1969-born man identified as Sh.B., a 1992-born man identified as J.B., and a 1985-born man identified as M.G. The injured individuals were hospitalized and provided with appropriate medical treatment.