ჩეხეთის ელჩი პატრიარქის გარდაცვალების გამო საქართველოს მართლმადიდებელ ეკლესიას და ქართველ ხალხს უსამძიმრებს
საქართველოში ჩეხეთის ელჩი პეტრ კუბერნატი სრულიად საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქის, უწმინდესის და უნეტარესის ილია მეორის გარდაცვალების გამო ღრმა მწუხარებას გამოთქვამს.
"გულწრფელ სამძიმარს ვუცხადებ საქართველოს მართლმადიდებელ ეკლესიას, ქართველ ხალხსა და ყველა ჩემს ქართველ მეგობარს სრულიად საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქის, უწმინდესის და უნეტარესის, ილია მეორის გარდაცვალების გამო. მარადიული იყოს მისი ხსოვნა! ბოლოს მასთან შეხვედრის პატივი 2023 წლის 6 დეკემბერს მქონდა“, – წერს საქართველოში ჩეხეთის ელჩი პეტრ კუბერნატი.

“May his memory be eternal,” he wrote, noting that he had the honor of meeting the Patriarch for the last time on December 6, 2023
Czech Ambassador to Georgia Petr Kubernat has expressed deep sorrow over the death of Ilia II, Catholicos-Patriarch of All Georgia.
In a statement, Ambassador Kubernat extended his sincere condolences to the Georgian Orthodox Church, the people of Georgia, and his Georgian friends. “May his memory be eternal,” he wrote, noting that he had the honor of meeting the Patriarch for the last time on December 6, 2023.