ტალინში 330-მდე ამომრჩეველია რეგისტრირებული და ალბათ, 150-ზე მეტი უკვე იყო ადგილზე, რაც უჩვეულოდ დიდი რაოდენობაა. წინა წლებთან შედარებით, 50%-ით მაინც არის გაზრდილი, – ამის შესახებ Front News-თან ქალაქ ტალინის 21-ე საარჩევნო უბნის დამკვირვებელმა განაცხადა.
მისივე თქმით, საარჩევნო უბანზე ხმის მიცემა მშვიდ გარემოში მიმდინარეობს.
” ტალინში საკმაოდ მშვიდად მიმდინარეობს საარჩევნო პროცესი ისე, როგორც დამახასიათებელია ამ ქალაქისა და ქვეყნისთვის. დღის 2 საათისთვის, ამომრჩევლების დაახლოებით 50% იყო მოსული, 330-მდე ამომრჩეველია რეგისტრირებული და ალბათ, 150-ზე მეტი უკვე იყო ადგილზე, რაც უჩვეულოდ დიდი რაოდენობაა იმიტომ, რომ წინა წლებთან შედარებით, 50%-ით მაინც არის გაზრდილი ამომრჩევლის მოსვლა ამ დროისთვის.
არანაირი დარღვევა არ ყოფილა, ჰქონდა ძალიან უმნიშვნელო შენიშვნებს ადგილი, თუმცა პროცესი მიმდინარეობს საჩივრების გარეშე და დარწმუნებული ვარ, დასრულდება ძალიან მშვიდ ვითარებაში”, – განაცხადა დამკვირვებელმა.

In Tallinn, approximately 330 voters are registered, and over 150 have already cast their ballots, marking an unusually high turnout. According to an observer at Tallinn’s 21st polling station, voter turnout has increased by at least 50% compared to previous years, reflecting a notable rise in engagement.
“The election process in Tallinn is progressing smoothly, in line with the calm atmosphere typical of the city and country. By 2 pm, around 50% of the registered voters had already turned out—more than 150 out of a registered 330—which is unusually high and at least 50% more than in previous years,” the observer told Front News.
The observer also reported no significant incidents or complaints, aside from a few minor remarks.
“There have been no violations, and the process is complaint-free. I’m confident it will conclude in a very peaceful manner,” the observer noted.