დარჩელში 180 ბავშვზე გათვლილი ახალი საბავშვო ბაღი გაიხსნა
დარჩელში, 180 ბავშვზე გათვლილი, თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი ახალი საბავშვო ბაღი დღეს გაიხსნა.
მოეწყო შიდა და გარე სივრცეები, რეკრეაციული ზონები, კომუნიკაციები, სველი წერტილები. საბავშვო ბაღი ადაპტირებულია შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირებისთვის.
დარჩელის საბავშვო ბაღი მუნიციპალური განვითარების ფონდმა ააშენა. პროექტის ღირებულება 3 675 232 ლარია.
დარჩელის გარდა, ახალი საბავშვო ბაღების მშენებლობა მუნიციპალური განვითარების ფონდმა ჭითაწყარში, რუხსა და შამგონაში განახორციელა.
დარჩელის ახალი საბავშვო ბაღი სამეგრელო-ზემო სვანეთის სახელმწიფო რწმუნებულმა დავით ვერავამ, ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის მერის მოვალეობის შემსრულებელმა ბესიკ ჭეჟიამ, საქართველოს პარლამენტის წევრმა გიორგი გუგუჩიამ და სკოლამდელ სააღმზრდელო დაწესებულებათა მართვის ცენტრის ხელმძღვანელმა ხათუნა თოლორაიამ გახსნეს.
ახალი საბავშვო ბაღი ტექნიკითა და ავეჯით არასამთავრობო ორგანიზაცია "საერთაშორისო მართლმადიდებლური ქრისტიანული მოწყალება“(IOCC)-მა აღჭურვა.
2012 წლიდან დღემდე აშენდა 14 საბავშვო ბაღი, სხვადასხვა სახის სარეაბილიტაციო სამუშაოები ჩაუტარდა 27 ბაღს.

New kindergarten for 180 children opens in Darcheli, western Georgia
A new kindergarten for 180 children has opened in the village of Darcheli, in Zugdidi Municipality, Samegrelo–Zemo Svaneti region of western Georgia.
The facility includes modern indoor and outdoor spaces, recreational areas, utilities and sanitary facilities, and is fully adapted for children with disabilities.
The kindergarten was built by the Municipal Development Fund at a cost of 3,675,232 GEL. Similar new kindergartens have also been constructed in Chitakhevi, Rukhi and Shamgona.
The opening ceremony was attended by State Representative in Samegrelo–Zemo Svaneti Davit Verava, acting Mayor of Zugdidi Besik Chezhia, MP Giorgi Guguchia, and head of the Preschool Management Centre Khatuna Toloraia.
The new kindergarten has been furnished and equipped by the NGO International Orthodox Christian Charities (IOCC).
According to officials, 14 kindergartens have been built and 27 rehabilitated across the region since 2012.