პუტინმა რუსული ავიაკომპანიებისთვის საქართველოში ფრენების აკრძალვა გააუქმა
რუსეთის პრეზიდენტმა ვლადიმერ პუტინმა რუსული ავიაკომპანიებისთვის საქართველოში ფრენების აკრძალვა გააუქმა, - ამის შესახებ იურიდიული ინფორმაციის ოფიციალურ ინტერნეტპორტალზე გამოქვეყნებულ შესაბამის განკარგულებაშია აღნიშნული.
"ბათილად იქნას ცნობილი რუსეთის პრეზიდენტის 2019 წლის 21 ივნისის ბრძანებულება“, - აღნიშნულია დოკუმენტში.
განკარგულებით რუსულ ავიაკომპანიებს ორ ქვეყანას შორის ფრენა ეკრძალებოდათ.
თავის მხრივ, საგარეო საქმეთა სამინისტრომ გააუქმა რეკომენდაცია რუსების მიმართ, რომ თავი შეიკავონ მეზობელ ქვეყანაში მოგზაურობისგან.
საგარეო საქმეთა სამინისტრომ ასევე ხაზგასმით აღნიშნა, რომ გადაწყვეტილებები საქართველოს მოქალაქეებისთვის ფრენების აღდგენისა და ვიზების გაუქმების შესახებ პრინციპული მიდგომის შესაბამისია ორი ქვეყნის მცხოვრებლებს შორის კომუნიკაციის გასაადვილებლად.

The European Parliament demands that the Russian Federation stop the forced deportation of Ukrainians
The European Parliament demands that Russia immediately stop all forced transfers of Ukrainian citizens to the Russian Federation and its occupied territories.
The Parliament strongly condemned the reports of atrocities committed by the Russian Armed Forces, their accomplices and the occupation authorities in Ukraine.
In their resolution, MEPs emphasize, in particular, the forcible deportation of Ukrainian civilians, including children, to Russia, as well as Russia's disgusting practice in so-called "filtration camps", which divides families and leads to the disappearance of Ukrainians.