გიორგი ვაშაძე - კატეგორიულად ვგმობთ ლადო აფხაზავაზე თავდასხმას და სოლიდარობას ვუცხადებთ მას!
"სტრატეგია აღმაშენებლის" ლიდერი გიორგი ვაშაძე ლადო აფხაზავაზე თავდასხმას ეხმაურება და აცხადებს, რომ ძალადობას საერთო არაფერი აქვს არც დემოკრატიასთან და არც ევროპასთან.
ხელისუფლებამ კიდევ ერთხელ დაგვანახა საკუთარი სახე ლადო აფხაზავაზე თავდასხმით, რომელიც აქტიური მოქალაქე და გამორჩეული მასწავლებელია.
ეს თავდასხმა დაემთხვა ლადოს გააქტიურებას და სამოქალაქო პოზიციის მკაფიოდ დაფიქსირებას. ლადოზე თავდასხმა არის ადამიანებისა და ჩვენი ღირსეული პედაგოგების დაშინების მორიგი მცდელობა “ქართული ოცნების” მხრიდან.
ძალადობას საერთო არაფერი აქვს არც დემოკრატიასთან და არც ევროპასთან.
კატეგორიულად ვგმობთ ლადო აფხაზავაზე თავდასხმას და სოლიდარობას ვუცხადებთ მას! ამ დანაშაულისთვის ყველა დამნაშავემ აუცილებლად უნდა აგოს პასუხი კანონის წინაშე.
ყველას კარგად უნდა ესმოდეს, რომ საქართველოს არჩევანია ევროკავშირი და მსგავსი ქმედებებით ქართველ ხალხს, ქუჩაში გამოსულ საამაყო ახალგაზრდებს ვერ შეაშინებენ!
კიევროპას!
#არარუსულკანონს!" - წერს ვაშაძე.
მასწავლებლის ეროვნული ჯილდოს მფლობელი ლადო აფხაზავა აცხადებს, რომ კორპუსის სადარბაზოსთან დახვდნენ და ფიზიკურად გაუსწორდნენ. მომხდარზე გამოძიება ძალადობის მუხლით დაიწყო.

Sowing has started in Ukraine
All regions of Ukraine have started sowing. As reported by the Ministry of Agrarian Policy, 500,000 hectares of grain and leguminous crops have already been sown.
"All of Ukraine is sowing. All oblasts have started sowing spring crops on the territory controlled by Ukraine," the message says.
According to the department, all categories of farms have sown 500,000 hectares of grain and leguminous crops, of which:
spring wheat - 107.7 thousand ha;
spring barley - 307.4 thousand ha;
peas - 57.7 thousand ha;
oats - 26.4 thousand ha.
Farmers of Ternopil Region - 94.7 thousand hectares, Vinnytsia - 74.3 hectares, and Khmelnytskyi - 60.8 hectares planted the most grain and leguminous crops.
A total of 207,000 hectares of grain and leguminous crops were sown last week, with 27,100 hectares of agricultural producers in the Ternopil Oblast leading the way.
Farmers of the Vinnytsia, Volyn, Rivne, Ternopil, Khmelnytskyi and Cherkasy regions have started planting sugar beets. The Vinnytsia region is in first place - 15.3 thousand hectares.
Farmers of Odesa, Khmelnytskyi and Bukovyna started sowing sunflower seeds.
The Ministry of Agrarian Policy of Ukraine gave the first forecasts for the harvest of 2023: the total gross harvest of grain and leguminous crops may amount to 44.3 million tons, which is 16.57% less than the previous figure of 53.1 million tons.