სარეაბილიტაციო სამუშაოების მოცულობისა და ტექნოლოგიური სპეციფიკის გათვალისწინებით, დღეიდან მეტროსადგური „ვარკეთილი“ 45 დღით წყვეტს მგზავრთა მომსახურებას.
"შესაბამისი პროექტის ფარგლებში, გაიწმინდება და დამუშავდება ჭერის კოროზირებული/დაზიანებული ზედაპირები, მოხდება თაღის მიღმა არსებული სიცარიელეების შესაბამისი ტექნიკური ხსნარებით შევსება/დაჭირხვნა. ასევე, თაღის ტემპერატურული ღარების/ნაკერების ჰერმეტიზაცია მიწისქვეშა წყლების ჟონვის პრევენციისთვის. რეაბილიტაცია ჩაუტარდება დახრილ საესკალატორო გვირაბში თუჯის სამაგრ დეტალებს.
აღნიშნული პროცესის დასრულების შემდეგ უშუალოდ განახლდება მოსაპირკეთებელი სამუშაოები, რომლის დასრულება მიმდინარე წლის შემოდგომაზეა დაგეგმილი.
მოცემულ პერიოდში, მგზავრთა შეუფერხებელი გადაადგილების მიზნით, დაინიშნა მუნიციპალური ავტობუსის დროებითი მარშრუტი N174. ავტობუსი იმოძრავებს წრიულად, პიკის საათებში 3-წუთიანი ინტერვალით და მგზავრებს მეტროსადგურ „სამგორის“ ზედა გასასვლელიდან მეტროსადგურ "ვარკეთილის“ მიმდებარე ტერიტორიამდე და პირიქით მოემსახურება.
თბილისის სატრანსპორტო კომპანია ბოდიშს გიხდით შექმნილი დისკომფორტისთვის!" - აღნიშნულია თბილისის მერიის ინფორმაციაში.

Tbilisi Metro's Varketili Station closes for 45 days due to major renovation works
Starting today, Tbilisi Metro’s Varketili station will be closed for 45 days as part of an extensive rehabilitation project, the Tbilisi City Hall has announced.
The renovation involves cleaning and treating the corroded and damaged ceiling surfaces, filling and reinforcing the voids behind the arch with appropriate technical solutions, and sealing temperature joints to prevent underground water leakage. In addition, cast iron support elements in the station's inclined escalator tunnel will undergo structural repairs.
Once these technical procedures are completed, finishing and decorative work will resume, which is expected to be finalized by autumn of this year.
To ensure uninterrupted passenger flow during the closure, a temporary municipal bus route No. 174 has been introduced. The bus will run in a circular route between Samgori metro station’s upper exit and the vicinity of Varketili station, operating every 3 minutes during peak hours.
Tbilisi Transport Company has apologized for the inconvenience caused by the temporary closure and assured residents of alternative transit arrangements.