ეკა გიგაური – ეს შედეგები ნამდვილად არ არის ლეგიტიმური
ის შედეგები, რომელიც გამოქვეყნდა ცენტრალური საარჩევნო კომისიის მიერ, არ ასახავს საქართველოს მოქალაქეების ნებას. ეს შედეგები ნამდვილად არ არის ლეგიტიმური, – ამის შესახებ “საერთაშორისო გამჭვირვალობა საქართველოს” დირექტორმა ეკა გიგაურმა ბრიფინგზე განაცხადა.
მისივე თქმით, სახელმწიფო ინსტიტუტები მოქმედებდნენ მმართველი პარტიის სასარგებლოდ.
“ეს არჩევნები არ იყო სამართლიანი. როგორც იცით, შევხედეთ წინასაარჩევნო პერიოდსაც, ჩვენ აქაც ვხედავდით, რომ სახელმწიფო ინსტიტუტები მოქმედებდნენ მმართველი პარტიის სასარგებლოდ, არ რეაგირებდნენ კონკრეტულ დარღვევებზე და არჩევნების დღესაც იგივე გაგრძელდა.
კიდევ ერთხელ ვაცხადებთ, რომ ის შედეგები, რომელიც გამოქვეყნდა ცენტრალური საარჩევნო კომისიის მიერ, არ ასახავს საქართველოს მოქალაქეების ნებას.
ამ არჩევნებში იყო ძალიან ბევრი პრობლემა და ეს შედეგები ნამდვილად არ არის ლეგიტიმური”, – განაცხადა ეკა გიგაურმა.

TI Georgia: Election results do not reflect will of Georgian citizens
Transparency International Georgia’s director, Eka Gigauri, declared that the results published by the Central Election Commission (CEC) do not represent the true will of the Georgian people.
Speaking at a briefing, Gigauri asserted that the election was neither free nor fair, claiming state institutions operated in favor of the ruling party, Georgian Dream, without addressing reported violations during the pre-election period and on election day.
“These results are not legitimate,” Gigauri emphasized, pointing to numerous issues and irregularities throughout the electoral process.
Transparency International Georgia maintains that the published results lack credibility and calls for a thorough examination of the alleged violations.