ელექტროენერგიის სამომხმარებლო ტარიფი 5 თეთრით გაიზარდა, კომერციული ტარიფი კი 5-6 თეთრით
ელექტროენერგიის სამომხმარებლო ტარიფი ხუთი თეთრით გაიზარდა, კომერციული ტარიფი კი 5-6 თეთრით, – ამის შესახებ საქართველოს ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების მარეგულირებელი კომისიის სხდომაზე გახდა ცნობილი.
ახალი ტარიფები პირველი აპრილიდან შევა ძალაში.
კერძოდ, თბილისში მცხოვრები აბონენტები, რომლებიც ყოველთვიურად 0-იდან 101 კილოვატამდე ელექტროენერგიას მოიხმარდნენ და ერთ კილოვატში 15,041 თეთრს იხდიდნენ, პირველი აპრილიდან ტარიფი 20,041 თეთრამდე გაეზრდებათ.
დღეის მდგომარეობით, სამომხმარებლო ტარიფები ასეთია:
„თბილისი – 0 კვტ.სთ-დან 101 კვტ.სთ-ის ჩათვლით და საერთო მოხმარების მრიცხველის მქონე (საყოფაცხოვრებო) – 15.041 თეთრი;
101 კვტ.სთ-დან 301 კვტ.სთ-ის ჩათვლით (საყოფაცხოვრებო) – 19.053 თეთრი;
301 კვტ.სთ-დან და მეტი (საყოფაცხოვრებო) – 23.537 თეთრი;
რეგიონები – 0 კვტ.სთ-დან 101 კვტ.სთ-ის ჩათვლით და საერთო მოხმარების მრციხველის მქონე (საყოფაცხოვრებო) – 14.731 თეთრი;

Electricity tariffs to rise in Georgia from 1 April
Tbilisi residents consuming up to 101 kWh per month will see tariffs increase from 15.041 tetri to 20.041 tetri per kWh
Electricity prices for consumers in Georgia are set to increase from 1 April, following a decision announced at a meeting of the national energy regulator.
The Georgian National Energy and Water Supply Regulatory Commission said household tariffs will rise by approximately five tetri per kilowatt-hour, while commercial tariffs will increase by around five to six tetri.
Under the new pricing, Tbilisi residents consuming up to 101 kWh per month will see tariffs increase from 15.041 tetri to 20.041 tetri per kWh.