გეკა გელაძე ევროპის საბჭოს ადამიანის უფლებათა კომისარს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრმა გეკა გელაძემ თბილისში ოფიციალური ვიზიტით მყოფ ევროპის საბჭოს ადამიანის უფლებათა კომისართან მაიკლ ო’ფლაერტთან შეხვედრა გამართა.
პრესსამსახურის ინფორმაციით, შეხვედრის ფარგლებში, გეკა გელაძემ ადამიანის უფლებათა კომისარს გააცნო დეტალური ინფორმაცია როგორც სამინისტროს საქმიანობისა და პრიორიტეტული მიმართულებების თაობაზე, ასევე მიმდინარე და განხორციელებული რეფორმების შესახებ.
"მხარეებმა ასევე განიხილეს ადამიანის უფლებების დაცვის კუთხით საქართველოში არსებული ვითარება.
შეხვედრის დასასრულს, მხარეებმა ასევე მიმოიხილეს შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და ევროპის საბჭოს შორის სამომავლო თანამშრომლობის საკითხები", - აღნიშნულია ინფორმაციაში.

Georgian Interior Minister Geka Geladze on Tuesday met the Council of Europe Commissioner for Human Rights, Michael O'Flaherty, who is on an official visit to the country.
The Ministry’s press office said Geladze provided the Commissioner with information about the Ministry’s activities, key priorities and ongoing as well as implemented reforms.
The sides also discussed the current human rights situation in Georgia, focusing on measures aimed at strengthening protection mechanisms.
At the end of the meeting, the parties reviewed prospects for future cooperation between the Ministry of Internal Affairs and the Council of Europe.