გეკა გელაძე ნიკოლ ფაშინიანს შეხვდა
შს მინისტრი გეკა გელაძე ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში, ერევანში სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრს ნიკოლ ფაშინიანს შეხვდა.
სამინისტროს ინფორმაციით, სომხეთის რესპუბლიკის მთავრობის სახლში პირისპირ შეხვედრისას მხარეებმა საქართველოსა და სომხეთს შორის არსებულ ნაყოფიერ თანამშრომლობასა და მრავალწლიან კეთილმეზობლურ ურთიერთობებზე ისაუბრეს.
„ხაზი გაესვა საქართველოსა და სომხეთის სამართალდამცავი უწყებების თანამშრომლობის მნიშვნელობას ორი ქვეყნის უსაფრთხოებისა და საერთაშორისო დანაშაულთან ეფექტიანი ბრძოლის მიმართულებით.
საუბარი ასევე შეეხო რეგიონში არსებულ გამოწვევებსა და სამხრეთ კავკასიაში მშვიდობისა და სტაბილურობის განსაკუთრებულ მნიშვნელობას“, – აღნიშნულია ინფორმაციაში.

Georgian Interior Minister Geka Geladze met with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan during an official visit to Yerevan, according to a statement released by Georgia’s Interior Ministry.
The face-to-face meeting took place at the Armenian Government House and focused on the strong, long-standing partnership and good-neighborly relations between Georgia and Armenia.
The two sides emphasized the importance of continued cooperation between law enforcement agencies of both countries, particularly in enhancing regional security and effectively combating international crime.
Discussions also addressed current regional challenges and highlighted the critical need for peace and stability in the South Caucasus.