გეკა გელაძე საქართველოში სომხეთის ელჩს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრმა გეკა გელაძემ საქართველოში სომხეთის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან, აშოტ სმბატიანთან გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გამართა.
პრესსამსახურის ინფორმაციით, შეხვედრის ფარგლებში ხაზი გაესვა სამხრეთ კავკასიის რეგიონის მდგრადი განვითარებისათვის მშვიდობისა და თანამშრომლობის მნიშვნელობას. მხარეებმა ყურადღება გაამახვილეს რეგიონში მიმდინარე მოვლენებსა და უსაფრთხოების საკითხებზე.
"გეკა გელაძემ ასევე ისაუბრა საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს დელეგაციის ვიზიტზე სომხეთის რესპუბლიკაში, რომელიც ივნისის თვეში შედგა. მინისტრმა აღნიშნა, რომ ვიზიტის ფარგლებში გაიმართა ნაყოფიერი შეხვედრები, როგორც პრემიერ-მინისტრთან, ასევე მის სომეხ კოლეგასთან და გამოხატა მადლიერება სომხური მხარის მიმართ დელეგაციის მაღალ დონეზე მასპინძლობისთვის.
შეხვედრის მონაწილეებმა ასევე განიხილეს ორი ქვეყნის სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებული მჭიდრო და ეფექტიანი საპოლიციო თანამშრომლობა და იმედი გამოთქვეს, რომ აღნიშნული თანამშრომლობა ერთობლივი ძალისხმევით კიდევ უფრო გაღრმავდება", - აღნიშნულია ინფორმაციაში.

Georgian Interior Minister meets with Armenian Ambassador to discuss regional security, police cooperation
Georgian Minister of Internal Affairs Geka Geladze held an introductory meeting with the Ambassador of the Republic of Armenia to Georgia, Ashot Smbatyan.
According to the ministry’s press service, the meeting emphasized the importance of peace and cooperation for the sustainable development of the South Caucasus region. The two sides also discussed ongoing regional developments and security issues.
The minister highlighted the recent official visit of the Georgian Interior Ministry’s delegation to Armenia in June, during which productive meetings were held with the Armenian Prime Minister and his counterpart in the Armenian Interior Ministry. He expressed gratitude to the Armenian side for the high-level hospitality extended to the Georgian delegation.
The participants also reviewed the close and effective police cooperation between the two countries, expressing hope that bilateral efforts would further deepen this partnership.