გეკა გელაძემ 2008 წლის აგვისტოს საომარი მოქმედებების დროს სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებისას დაღუპული პოლიციელების მემორიალი გვირგვინით შეამკო
შინაგან საქმეთა მინისტრმა, გეკა გელაძემ, მოადგილეებთან და 2008 წლის აგვისტოს რუსეთ-საქართველოს ომის დროს, სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებისას დაღუპული პოლიციელების ოჯახის წევრებთან ერთად, სამინისტროს ეზოში არსებული მემორიალი გვირგვინით შეამკო.
საქართველოს ერთიანობისთვის დაღუპული პოლიციელების ხსოვნას პატივი მიაგეს და მემორიალი ყვავილებით შეამკეს შინაგან საქმეთა სამინისტროს დეპარტამენტების ხელმძღვანელებმაც.
გეკა გელაძემ, დაღუპულ პოლიციელთა ოჯახის წევრებთან შეხვედრა გამართა და აღნიშნა, რომ სამინისტრო მუდმივად იქნება გმირი პოლიციელების ოჯახის წევრების გვერდით. მისი თქმით, საქართველოს ერთიანობისთვის ბრძოლაში დაღუპული პოლიციელების მიერ გაწეული ღვაწლი ქვეყნის წინაშე ფასდაუდებელია.
გეკა გელაძე, ასევე, იმყოფებოდა განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის ბაზაზე. შინაგან საქმეთა მინისტრმა, დეპარტამენტის თანამშრომლებთან და მოადგილეებთან ერთად, საქართველოს ერთიანობისთვის ბრძოლაში დაღუპული თანამშრომლების ხსოვნისადმი მიძღვნილი მემორიალი გვირგვინით შეამკო და მათ ხსოვნას წუთიერი დუმილით პატივი მიაგო. დაღუპულთა სულების მოსახსენებელი პანაშვიდი აღევლინა.
2008 წლის აგვისტოში, რუსეთ-საქართველოს ომის დროს, შინაგან საქმეთა სამინისტროს 19 თანამშრომელი დაიღუპა.

Georgia’s Interior Minister pays tribute to police officers killed in 2008 war
Geladze met with relatives of the deceased and pledged the ministry’s continued support for their families
Georgia’s Minister of Internal Affairs, Geka Geladze, has honoured the memory of police officers who died during the 2008 Russia–Georgia war, laying a wreath at a memorial in the ministry’s courtyard alongside deputy ministers and the families of the fallen.
The ceremony marked 17 years since the five-day war on Friday, during which 19 officers of the Ministry of Internal Affairs (MIA) lost their lives in the line of duty. The memorial was also adorned with flowers by heads of various MIA departments.
Speaking after the commemoration, Geladze met with relatives of the deceased and pledged the ministry’s continued support for their families.
“The contribution of our officers who died defending Georgia’s unity is invaluable. The Ministry of Internal Affairs will always stand by the families of our heroes,” Geladze pledged.
Later in the day, the minister visited the Special Tasks Department base, where he again laid a wreath at a separate memorial dedicated to fallen officers and observed a minute of silence in their honour. A memorial prayer service was also held for the souls of the deceased.
The August 2008 conflict between Georgia and Russia resulted in hundreds of deaths and the displacement of tens of thousands.