აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარე გიორგი ჯინჭარაძე აბიტურიენტებს ერთიანი ეროვნული გამოცდების წარმატებით ჩაბარებას ულოცავს და ამასთან დაკავშირებით საკუთარ ფეისბუკგვერდზე წერს.
"დღეს კიდევ ერთი თაობა იწყებს სტუდენტობას, ვულოცავ ყველა აბიტურიენტს, ვინც დიდი შრომისა და თავდადების შემდეგ სტუდენტთა რიგებს შეუერთდა.
ამავდროულად, ყველაზე მეტად მინდა გამოვყო ახალგაზრდები ოკუპირებული აფხაზეთიდან. თქვენ დაამტკიცეთ, რომ განათლებისკენ მიმავალ გზას ვერასოდეს ჩაახშობს ბლოკპოსტები და მავთულხლართები.
თქვენი წარმატება ჩვენი საერთო გამარჯვებაა. ეს არის იმედის ნიშანი, რომ განათლებული თაობა აუცილებლად დაუბრუნებს სამშობლოს მთლიანობას და გააგრძელებს ჩვენი ქვეყნის გაძლიერებას.
გილოცავთ სტუდენტობას! გისურვებთ, რომ ეს გზა სავსე იყოს ახალი ცოდნით, მეგობრობით, პროფესიული წინსვლით და პირადი ბედნიერებით“, - წერს გიორგი ჯინჭარაძე.

Jinchiradze said the achievement marked the beginning of a new chapter for an entire generation, praising students’ hard work and dedication
The Chairman of the Government of the Autonomous Republic of Abkhazia, Giorgi Jinchiradze, has congratulated students across Georgia on passing the nationwide university entrance exams, with a special message for those from the Russia-occupied Abkhazia region.
Writing on social media on Tuesday, Jinchiradze said the achievement marked the beginning of a new chapter for an entire generation, praising students’ hard work and dedication.
He highlighted the perseverance of young people from Abkhazia, saying their success proved that “checkpoints and barbed wire can never block the road to education.”
“Their success is our shared victory. It is a sign of hope that an educated generation will one day restore the country’s territorial integrity and strengthen our nation,” he wrote.