განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრმა გივი მიქანაძემ ტაჯიკეთის რესპუბლიკის განათლებისა და მეცნიერების მინისტრ რაჰიმ საიძოდასთან ორმხრივი შეხვედრა გამართა.
პრესსამსახურის ინფორმაციით, მხარეებმა ორ ქვეყანას შორის განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სფეროში თანამშრომლობის გაღრმავების საკითხები განიხილეს.
"გივი მიქანაძემ კოლეგა მინისტრს საქართველოს განათლების სისტემაში მიმდინარე რეფორმები გააცნო და განსახორციელებელი ინიციატივების შესახებ მიაწოდა ინფორმაცია.
საუბარი შეეხო საქართველოსა და ტაჯიკეთს შორის განათლებისა და მეცნიერების სფეროში თანამშრომლობის შესახებ შეთანხმების გაფორმებას. აღინიშნა, რომ ეს პარტნიორობა განათლების სხვადასხვა საფეხურზე გამოცდილების გაზიარებისა და საგანმანათლებლო დაწესებულებებს შორის აკადემიური კავშირების გაძლიერების ახალ შესაძლებლობებს შექმნის.
შეხვედრის დასასრულს მინისტრებმა, თანამშრომლობის ფარგლებში, ერთობლივი საგანმანათლებლო და სამეცნიერო პროექტების განხორციელების მზაობა გამოთქვეს", - აღნიშნულია ინფორმაციაში.

Georgian Education Minister Givi Mikanadze and Tajik Minister of Education and Science Rahim Saidzoda discussed expanding bilateral cooperation in education, science and youth affairs during a meeting held in Tajikistan, the Georgian Education Ministry said on Saturday.
The Ministry said the talks focused on strengthening ties between the two countries' education systems and advancing cooperation in academic and scientific fields.
Mikanadze briefed his counterpart on ongoing reforms in Georgia’s education sector and outlined planned initiatives aimed at further developing the system.
The ministers also discussed the prospect of signing a cooperation agreement in education and science, which they said would create new opportunities for sharing experience across different levels of education and strengthening academic links between educational institutions in Georgia and Tajikistan.
At the end of the meeting, the two sides expressed readiness to implement joint educational and scientific projects as part of their future cooperation, according to the Ministry.