იაპონიის საელჩო - დაე, მისი უწმინდესობისა და უნეტარესობის აღსაყდრებამ კეთილდღეობა მოუტანოს საქართველოს და მის ხალხს
იაპონიის საელჩო გულითადად ულოცავს მის უწმინდესობასა და უნეტარესობას, შიო III-ს, სრულიად საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქად აღსაყდრებას, - ამის შესახებ იაპონიის საელჩოს განცხადებაშია აღნიშნული.
საელჩოს განცხადებით, ამ ახალ ეტაპზე, საელჩო გამოხატავს სურვილს, კიდევ უფრო განმტკიცდეს მეგობრობა და თანამშრომლობა საქართველოსთან.
"იაპონიის საელჩო გულითადად ულოცავს მის უწმინდესობასა და უნეტარესობას, შიო III-ს, სრულიად საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქად აღსაყდრებას.
დაე, მისი უწმინდესობისა და უნეტარესობის აღსაყდრებამ კეთილდღეობა მოუტანოს საქართველოსა და მის ხალხს. ამ ახალ ეტაპზე, საელჩო გამოხატავს სურვილს, კიდევ უფრო განმტკიცდეს მეგობრობა და თანამშრომლობა საქართველოსთან", - აღნიშნულია საელჩოს განცხადებაში.
სრულიად საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქი შიო მესამე 12 მაისს სვეტიცხოვლის საკათედრო ტაძარში აღსაყდრდა.

Japanese Embassy congratulates Shio III on enthronement as Georgian Patriarch
“The Embassy of Japan warmly congratulates His Holiness and Beatitude Shio III on his enthronement as Catholicos-Patriarch of All Georgia,” the statement said
The Embassy of Japan in Georgia has congratulated Shio III on his enthronement as Catholicos-Patriarch of All Georgia.
The embassy expressed hope that the enthronement of the new Patriarch would bring prosperity to Georgia and its people.
“The Embassy of Japan warmly congratulates His Holiness and Beatitude Shio III on his enthronement as Catholicos-Patriarch of All Georgia,” the statement said.
The embassy also expressed its desire to further strengthen friendship and cooperation with Georgia during what it described as a new stage for the country.