ირაკლი ხელაძე - უნდა მოვუწოდოთ დანიის ხელისუფლებას, რომ კეთილი ინებოს და ამ ფაქტთან დაკავშირებით გააკეთოს განმარტება
საპარლამენტო უმრავლესობის წევრი ირაკლი ხელაძემ აცხადებს, რომ დანია საქართველოს არიგებს ჭკუას და ადამიანის უფლებების დაცვისკენ მიუთითებს, თავად კი საკუთარ მოქალაქეებს ამგვარი ფორმით უსწორდება.
მისივე თქმით, დანიის ხელისუფლებამ პოლიციის მიერ ძალის გამოყენებით დემონსტრანტების დაშლასთან დაკავშირებით განმარტება უნდა გააკეთოს.
"ბოლო პერიოდში, დანია საკმაოდ კრიტიკულად არის განწყობილი საქართველოსთან მიმართებით, ცდილობენ, რომ ჭკუა დაგვარიგონ და მიგვითითონ დემოკრატიულობაზე, ადამიანის უფლებების დაცვაზე და საკუთარ ქვეყანაში დემონსტრანტების ასეთი ფორმით უსწორდებიან. ეს მიანიშნებს იმაზე, რომ დღეს, ევროპული ბიუროკრატია არის დეკორაციად გადაქცეული. შესაბამისად, უნდა მოვუწოდოთ დანიის ხელისუფლებას, რომ კეთილი ინებოს და ამ ფაქტთან დაკავშირებით გააკეთოს განმარტება", - განაცხადა ირაკლი ხელაძემ.

Georgian ruling party MP calls on Denmark to explain police response to protesters after criticism of Tbilisi
Member of the parliamentary majority Irakli Kheladze has said Denmark criticises Georgia over democracy and human rights while using force against demonstrators in its own country.
Kheladze stated that the Danish authorities should provide clarification regarding the police response to protesters
“In recent times, Denmark has been very critical towards Georgia, attempting to lecture us on democracy and human rights protection, while treating demonstrators in this manner in its own country,” Kheladze said.
“This indicates that today European bureaucracy has turned into mere decoration. We call on the Danish authorities to provide clarification regarding this incident,” he added.