ოთხი პარასკევი აქვს დარჩენილი ქალბატონ სალომე ზურაბიშვილს, ვერ ეგუება ამას, მე მესმის მისი ემოციური მდგომარეობა, – ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ დღევანდელ პრესკონფერენციაზე განაცხადა.
მისი თქმით, 29 დეკემბერს მას მოუწევს, გამოვიდეს საკუთარი რეზიდენციიდან და ეს შენობა დაუთმოს ლეგიტიმურად არჩეულ პრეზიდენტს.
“ოთხი პარასკევი აქვს დარჩენილი ქალბატონ სალომე ზურაბიშვილს, ვერ ეგუება ამას, მე მესმის მისი ემოციური მდგომარეობა, თუმცა 29 დეკემბერს მას მოუწევს, გამოვიდეს საკუთარი რეზიდენციიდან და ეს შენობა დაუთმოს ლეგიტიმურად არჩეულ პრეზიდენტს. მე შეგახსენებთ, რომ სალომე ზურაბიშვილმა წააგო 26 ოქტომბრის არჩევნები. ის იბრძოდა იმისათვის, რომ რადიკალურ ოპოზიციას მოეგო 26 ოქტომბრის არჩევნები, ფიქრობდა, რომ ამით მას ექნებოდა გარანტია თანამდებობაზე დასარჩენად, თუმცა მან წააგო ძალიან მძიმედ 26 ოქტომბრის არჩევნები. მალე იწყება მისი უფლებამოსილების მეშვიდე წელი და კვლავაც ვერ ელევა საკუთარ სკამს. რა თქმა უნდა, თავისი სკამიანად მოუწევს გარეთ გამოსვლა ქალბატონ სალომეს“, – განაცხადა კობახიძემ.

PM: ‘Salome Zourabichvili has to vacate presidential residence on December 29’
Prime Minister Irakli Kobakhidze announced during a press conference that President Salome Zourabichvili must vacate the presidential residence by December 29 to make way for the newly elected president.
“She has four Fridays left. I understand her emotional state, as she struggles to accept this reality,” Kobakhidze remarked. He noted that on December 29, Zourabichvili will have to leave the residence and hand over the building to the ‘legitimately elected president.’
The Prime Minister also stated that Zourabichvili lost in the October 26 elections. “Let me remind you, Salome Zourabichvili lost the October 26 election. She fought to help the radical opposition win, hoping it would guarantee her position. However, she suffered a severe defeat,” Kobakhidze said.
He added that Zourabichvili’s term is nearing its seventh year and accused her of clinging to her position. “Of course, she will have to leave, her seat included,” the Prime Minister concluded.