ირაკლი კობახიძე აბუ-დაბის მდგრადი განვითარების კვირეულის სამიტში მიიღებს მონაწილეობას
პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე აბუ-დაბის მდგრადი განვითარების კვირეულის (ADSW) სამიტში მიიღებს მონაწილეობას, რომელსაც არაბთა გაერთიანებული საამიროები 13-15 იანვარს მასპინძლობს.
მთავრობის ადმინისტრაციის ინფორმაციით, სამიტის ფარგლებში, დაგეგმილია ირაკლი კობახიძის სიტყვით გამოსვლა თემატურ პანელზე, რომლის მთავარი თემაა შუა დერეფანი - ევროპისა და აზიის დაკავშირება ენერგიის მეშვეობით.
ირაკლი კობახიძე ვიზიტის ფარგლებში შეხვედრებს ასევე გამართავს მსხვილი საინვესტიციო კომპანიების წარმომადგენლებთან.
აბუ-დაბის მდგრადი განვითარების კვირეულის სამიტში, რომლის მთავარი თემაა თანამშრომლობა, ინვესტიციები და ინოვაციები, სახელმწიფოებისა და მთავრობების მეთაურები, ბიზნესლიდერები, ახალგაზრდა ინოვატორები და პოლიტიკოსები მონაწილეობენ.
პრემიერ-მინისტრი აბუ-დაბიში დელეგაციასთან ერთად გაემგზავრა, რომლის შემადგენლობაში საგარეო საქმეთა მინისტრი მაკა ბოჭორიშვილი, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრი მარიამ ქვრივიშვილი, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი დავით სონღულაშვილი, იუსტიციის მინისტრი პაატა სალია და მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსი ლევან ჟორჟოლიანი არიან.

PM Kobakhidze travelled to Abu Dhabi with a government delegation
Georgia’s Prime Minister Irakli Kobakhidze is to take part in the Abu Dhabi Sustainability Week (ADSW) summit, hosted by the United Arab Emirates from 13 to 15 January.
Kobakhidze will speak at a thematic panel discussion focused on the Middle Corridor - an initiative aimed at linking Europe and Asia through energy cooperation and infrastructure, the Government press office said on Monday.
During the visit, the prime minister is also expected to hold meetings with representatives of major international investment companies.
The Abu Dhabi Sustainability Week summit, held under the overarching theme of cooperation, investment and innovation, brings together heads of state and government, business leaders, young innovators and policymakers from around the world.
Kobakhidze travelled to Abu Dhabi with a government delegation that includes Foreign Minister Maka Botchorishvili, Economy and Sustainable Development Minister Mariam Kvrivishvili, Environment and Agriculture Minister Davit Songulashvili, Justice Minister Paata Salia, and the head of the government administration, Levan Zhorzholiani.