ირაკლი კობახიძე - აშშ-სთან ურთიერთობების გადატვირთვა ჩვენთვის არის ერთ-ერთი უმთავრესი პრიორიტეტი
აშშ-სთან ურთიერთობების გადატვირთვა ჩვენთვის არის ერთ-ერთი უმთავრესი პრიორიტეტი, რაზეც არაერთი საჯარო განცხადება გავაკეთეთ, პირადად მე მაქვს არაერთხელ საჯარო განცხადება გაკეთებული, - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ჟურნალისტებს განუცხადა.
მისივე თქმით, საქართველოს სურვილია, სუფთა ფურცლიდან, კონკრეტული გზამკვლევით განახლდეს სტრატეგიული პარტნიორობა აშშ-სთან.
"ეს არის ძალიან ღია გზავნილი, ველოდებით შემხვედრ ნაბიჯებს, იმედი გვაქვს, რომ ეს შემხვედრი ნაბიჯებიც გადაიდგმება“, - აღნიშნა პრემიერმა.

Georgia seeks to reset ties with US, PM Kobakhidze
Georgia is prioritising a “reset” of its relations with the United States, Prime Minister Irakli Kobakhidze has said, stressing the importance of renewing the strategic partnership “from a clean slate.”
Speaking to journalists on Friday, Kobakhidze noted that both he and other officials had made multiple public statements on the issue.
“This is a very clear message. We are awaiting reciprocal steps and hope that these will be taken,” the prime minister said, emphasising Georgia’s desire for constructive engagement with Washington.