პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე ბულგარეთის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს, ვესელინ ვალკანოვს შეხვდა, რომელიც საქართველოში დიპლომატიურ მისიას ასრულებს.
მთავრობის ადმინისტრაციის ინფორმაციით, საუბრისას ყურადღება დაეთმო ორ ქვეყანას შორის არსებულ მეგობრულ ურთიერთობებს და ორმხრივი კავშირების, მათ შორის, ეკონომიკური თანამშრომლობის გაღრმავების კუთხით მიღწეულ პროგრესს.
გამოსამშვიდობებელ შეხვედრაზე ირაკლი კობახიძემ დიპლომატს საქართველოსა და ბულგარეთის ორმხრივი ურთიერთობების განვითარებაში შეტანილი წვლილისთვის მადლობა გადაუხადა და წარმატებები უსურვა.

The meeting focused on the friendly relations between Georgia and Bulgaria, as well as progress achieved in strengthening bilateral ties, including economic cooperation
Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze has met Bulgaria's Ambassador to Georgia, Vesselin Valkanov, who is concluding his diplomatic mission in the country.
The meeting focused on the friendly relations between Georgia and Bulgaria, as well as progress achieved in strengthening bilateral ties, including economic cooperation.
During the farewell meeting, Kobakhidze thanked Ambassador Valkanov for his contribution to the development of relations between the two countries.