ირაკლი კობახიძე - ჩემთვის დიდი პატივია ევროპის პოლიტიკური საზოგადოების მე-7 სამიტში მონაწილეობა
ჩემთვის დიდი პატივია ევროპის პოლიტიკური საზოგადოების მე-7 სამიტში მონაწილეობა, რომელიც წელს დანიის სამეფოში ტარდება, - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე X-ზე წერს.
მისი თქმით, მრგვალი მაგიდის ირგვლივ  დისკუსიის დროს მან ხაზი გაუსვა საქართველოს უნიკალურ როლს ევროპის ეკონომიკური უსაფრთხოებისა და დაკავშირებადობის ხელშეწყობაში.
"ჩემთვის დიდი პატივია ევროპის პოლიტიკური საზოგადოების მე-7 სამიტში მონაწილეობა,  რომელიც წელს დანიის სამეფოში ტარდება. მრგვალი მაგიდის ირგვლივ დისკუსიის დროს ხაზი გავუსვი საქართველოს უნიკალურ როლს ევროპის ეკონომიკური უსაფრთხოებისა და დაკავშირებადობის ხელშეწყობაში. ჩვენი სტრატეგიული ადგილმდებარეობა აუცილებელია ევროპასა და შავი ზღვის რეგიონში კავშირების გასაძლიერებლად. ამ ძირითად საკითხებზე ევროპელ პარტნიორებთან მნიშვნელოვანი თანამშრომლობა კვლავ გადამწყვეტი მნიშვნელობისაა“, - წერს კობახიძე.

Georgian PM: honoured to take part in European Political Community Summit in Denmark
Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze on Thursday said it was a “great honour” for him to participate in the 7th Summit of the European Political Community, held in Denmark.
Writing on X, Kobakhidze noted that during the roundtable discussions he underlined Georgia’s unique role in strengthening Europe’s economic security and connectivity.
“It is a great honour for me to take part in the 7th Summit of the European Political Community, held this year in Denmark. During the roundtable discussions, I emphasised Georgia’s unique role in contributing to Europe’s economic security and connectivity. Our strategic location is essential for strengthening ties between Europe and the Black Sea region. Close cooperation with our European partners on these key issues remains of crucial importance,” Kobakhidze wrote.