პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის ეთნიკურ საკითხთა ეროვნული კომისიის (NEAC) დელეგაციას შეხვდა, რომელსაც კომისარი ცინ იჭი ხელმძღვანელობს.
მთავრობის ადმინისტრაციის ინფორმაციით, შეხვედრაზე ყურადღება გამახვილდა საქართველო-ჩინეთის მჭიდრო თანამშრომლობაზე, რისი კიდევ ერთი დადასტურებაც ურთიერთობების ყოვლისმომცველი სტრატეგიული პარტნიორობის დონემდე აყვანაა.
საუბარი შეეხო თანამშრომლობას ეთნიკურ საკითხებთან დაკავშირებით ორმხრივ და საერთაშორისო ფორმატებში. გამოითქვა მზადყოფნა ამ მიმართულებით გამოცდილების ურთიერთგაზიარებისთვის.
შეხვედრაზე საუბარი ასევე შეეხო სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის სფეროში სახელმწიფოს პოლიტიკას და ამ მიმართულებით მოქმედ 10-წლიან სტრატეგიას, რომელიც თანაბარი შესაძლებლობების უზრუნველყოფაზეა ორიენტირებული.
შეხვედრას შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი თეა ახვლედიანი და მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსი ლევან ჟორჟოლიანი დაესწრნენ.

The two sides also discussed cooperation on ethnic affairs in both bilateral and international formats and expressed readiness to share experience in the field
Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze has met a delegation from China's National Ethnic Affairs Commission, led by Commissioner Qin Yizhi, to discuss bilateral cooperation and policies related to ethnic affairs.
According to the government administration, the meeting focused on the growing relationship between Georgia and China, including the elevation of ties to a comprehensive strategic partnership.
The two sides also discussed cooperation on ethnic affairs in both bilateral and international formats and expressed readiness to share experience in the field.
Officials reviewed Georgia's policies on civic equality and integration, including the country's 10-year strategy aimed at ensuring equal opportunities and promoting the inclusion of ethnic minority communities.