ირაკლი კობახიძე - ჩვენი კვლევების თანახმად, 64-ვე მუნიციპალიტეტში დიდი უპირატესობით ვიგებთ არჩევნებს
ჩვენ ვიცით რა არის რეალური სურათი. 60%-ს ბევრად აღემატება ჩვენი პარტიული შედეგი ქვეყნის მასშტაბით, - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ჟურნალისტის კითხვის საპასუხოდ განაცხადა, რომელიც პარტია „ლელოს“ დაკვეთით ჩატარებულ კვლევას ეხებოდა.
მისი თქმით, ასეთ დროს შეუძლებელია მათთვის კვლევების გამოქვეყნება, რადგან წინასწარ უნდა აღიარონ საკუთარი მარცხი.
"თბილისში დაახლოებით 55%-ია ჩვენი პარტიული შედეგი და შეიძლება 60%-მდეც მივიღოთ უშუალოდ თბილისში პარტიული ხაზით. რაც შეეხება კახა კალაძის რეიტინგს, 65%-ზე მაღალია მისი რეიტინგი. ასეთ პირობებში მათ ძალიან გაუჭირდებათ კვლევების გამოქვეყნება. ასევე, ჩვენი კვლევების თანახმად, 64-ვე მუნიციპალიტეტში დიდი უპირატესობით ვიგებთ არჩევნებს. ასეთ დროს შეუძლებელია მათთვის კვლევების გამოქვეყნება, მაშინ წინასწარ უნდა აღიარონ საკუთარი მარცხი. შესაბამისად, ლოგიკურია მათი გადაწყვეტილება კვლევების არგამოქვეყნების თაობაზე“, - განაცხადა კობახიძემ.

Georgian PM: ruling party winning in all 64 municipalities with large margin
Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze on Thursday said that according to the ruling party’s internal research, it is leading in all 64 municipalities across the country with a “big advantage”.
Kobakhidze made the remarks when asked about a poll commissioned by the opposition party Lelo. He argued that opposition parties avoid publishing certain surveys because doing so would mean acknowledging their defeat in advance.
“We know what the real picture is. Our party’s results exceed 60 percent nationwide. In Tbilisi, our party support is around 55 percent, and we may even reach up to 60 percent. As for Kakha Kaladze’s rating, it is above 65 percent. Under these circumstances, it is very difficult for them to publish their research, since it would mean admitting their defeat beforehand. That is why their decision not to publish such polls is logical,” Kobakhidze said.