ირაკლი კობახიძე - ჩვენი მიზანია, შევქმნათ ისეთი გარემო, სადაც თითოეული პოლიციელი თავს დაცულად, მოტივირებულად და კიდევ უფრო მეტად დაფასებულად იგრძნობს
დღევანდელ დღეს, მადლობა მინდა გადავუხადო მეხანძრე-მაშველებს, რომლებიც საზოგადოებაში დიდი სიყვარულით, ნდობითა და პატივისცემით სარგებლობენ, -  ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ პოლიციელის დღისადმი მიძღვნილ საზეიმო ღონისძიებაზე სიტყვით გამოსვლისას განაცხადა.
მისი თქმით, ისინი ნებისმიერ დროს მზად არიან, თუნდაც, საკუთარი სიცოცხლის ფასად, იზრუნონ ჩვენი თანამოქალაქეების უსაფრთხოებაზე.
"ასე იყო ეს წელსაც, დასავლეთ საქართველოში მომხდარი სტიქიის დროს, როდესაც მეხანძრე-მაშველები მოქალაქეებზე ზრუნვისთვის მაქსიმუმს აკეთებდნენ.
საქართველოს მთავრობა მუდმივად ზრუნავს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს გაძლიერებაზე, თანამედროვე ტექნოლოგიებით აღჭურვასა და თანამშრომლების სოციალური პირობების გაუმჯობესებაზე. ჩვენი მიზანია, შევქმნათ ისეთი გარემო, სადაც თითოეული პოლიციელი თავს დაცულად, მოტივირებულად და კიდევ უფრო მეტად დაფასებულად იგრძნობს.
ჩვენ ერთად ავაშენებთ კიდევ უფრო უსაფრთხო და სამართლიან სახელმწიფოს, სადაც კანონის უზენაესობა და მოქალაქეთა კეთილდღეობა უპირველესი ღირებულება იქნება.
ჩვენს მოქალაქეებთან ერთად, ვამაყობთ თქვენით, ვამაყობთ ქართული პოლიციით, ვამაყობთ თითოეული გმირი პოლიციელებით.
დარწმუნებული ვარ, მომავალშიც შეინარჩუნებთ უმაღლეს სტანდარტებს და კვლავ იქნებით ჩვენი ქვეყნის უსაფრთხოებისა და სამართლიანობის საიმედო საყრდენი. კიდევ ერთხელ გილოცავთ პოლიციელის დღეს! გისურვებთ მშვიდობას, ჯანმრთელობას და წარმატებებს ამ რთულ, მაგრამ ძალიან  საპატიო საქმიანობაში!“, - განაცხადა კობახიძემ.

Georgian PM expresses gratitude to firefighters and police on Police Day
On the occasion of Police Day, Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze expressed his gratitude to firefighters and rescuers, recognizing them as widely respected and trusted figures in society.
Speaking at the celebratory event dedicated to the holiday, the Prime Minister highlighted their unwavering readiness to protect fellow citizens, even at the cost of their own lives.
“This dedication was evident again this year, during the natural disaster in western Georgia, where firefighters and rescuers went to great lengths to care for the affected citizens,” said Kobakhidze.
He emphasized the government’s ongoing commitment to strengthening the Ministry of Internal Affairs, modernizing its equipment, and improving social conditions for its personnel.
“Our goal is to create an environment where every police officer feels secure, motivated, and even more valued. Together, we will build an even safer and more just state where the rule of law and the well-being of our citizens are the highest priorities,” he stated.
Kobakhidze expressed pride in the police force and reaffirmed the government’s support for their work.
“We stand proud with you, proud of the Georgian police, and proud of every heroic officer. I am confident that you will continue to uphold the highest standards and remain a steadfast pillar of safety and justice for our country. Once again, congratulations on Police Day! I wish you peace, health, and success in this challenging but truly honorable mission,” Kobakhidze concluded.