ირაკლი კობახიძე - ჩვენმა სარეზერვო აქტივებმა მთლიანობაში 6,3 მილიარდი დოლარი შეადგინა
იანვარში ეროვნულმა ბანკმა რეზერვები დამატებით 141 მილიონი დოლარით შეავსო, რის შედეგადაც დაფიქსირდა კიდევ ერთი რეკორდული მაჩვენებელი, - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ მთავრობის დღევანდელ სხდომაზე განაცხადა.
მისი თქმით, სარეზერვო აქტივებმა მთლიანობაში შეადგინა 6,3 მილიარდი დოლარი.
"საერთაშორისო სარეზერვო აქტივებში გვაქვს პროგრესი, იანვარშიც გაგრძელდა ჩვენი სავალუტო და სხვა სარეზერვო აქტივების შევსება. იანვარში ეროვნულმა ბანკმა რეზერვები დამატებით 141 მილიონი დოლარით შეავსო. რის შედეგადაც დაფიქსირდა კიდევ ერთი რეკორდული მაჩვენებელი. ჩვენმა სარეზერვო აქტივებმა მთლიანობაში შეადგინა უკვე 6,3 მილიარდი დოლარი. მადლობა მინდა, გადავუხადო ეროვნულ ბანკს გაწეული სამუშაოსთვის. ეროვნული ბანკის პრეზიდენტს, ხელმძღვანელობას, საბჭოს წევრებს, ყველას მადლობა გაწეული სამუშაოსთვის“, - განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.

PM expressed gratitude to the National Bank, its president, leadership, and council members for their work in strengthening the country’s financial stability
Georgia’s national reserves hit a new record of $6.3 billion in January, following an additional $141 million increase, Prime Minister Irakli Kobakhidze announced at today’s government meeting.
“Progress in our international reserve assets continued in January, as the National Bank further replenished foreign currency and other reserve holdings. In January alone, reserves increased by $141 million, bringing the total to $6.3 billion,” Kobakhidze said.
He also expressed gratitude to the National Bank, its president, leadership, and council members for their work in strengthening the country’s financial stability.