ირაკლი კობახიძე - ეს იქნება ძალიან საინტერესო და მრავალფუნქციური ბანკი, რომელიც შეითავსებს რამდენიმე დღევანდელი ინსტიტუციის ფუნქციებს
რა ფორმითაც მუშაობს ენერგეტიკის განვითარების ფონდი, ანალოგიური ფორმით იმუშავებს შესაბამისი ბანკიც,- ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ჟურნალისტებს განუცხადა.
მისი თქმით, ეს იქნება ძალიან საინტერესო და მრავალფუნქციური ბანკი, რომელიც შეითავსებს რამდენიმე დღევანდელი ინსტიტუციის  ფუნქციებს.
"რაც შეეხება დეტალებს, ამასთან დაკავშირებით გავაცნობთ საზოგადოებას სრულ ინფორმაციას, რა ფორმით იმუშავებს ეს ბანკი. ამასთან დაკავშირებით ფართოდ გავაცნობთ საზოგადოებას ინფორმაციას, როგორც კი დასრულდება ეს ინსტიტუციური რეფორმა. შეიძლება მოიცვას ენერგეტიკის სექტორიც. ამასთან დაკავშირებითაც საზოგადოებას დეტალურად მოვახსენებთ მოგვიანებით. დღესაც არსებობს ენერგეტიკის განვითარების ფონდი, რა ფორმითაც მუშაობს ენერგეტიკის განვითარების ფონდი, ანალოგიური ფორმით იმუშავებს შესაბამისი ბანკიც, რაზეც ჩვენ ვსაუბრობთ. ყველაფერთან დაკავშირებით საზოგადოებას გავაცნობთ ინფორმაციას მაშინ, როდესაც მიღებული იქნება კონკრეტული გადაწყვეტილებები სხვადასხვა თემასთან დაკავშირებით“, - განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.

Kobakhidze said the bank would combine the functions of several current institutions, potentially including activities in the energy sector
Georgia plans to establish a new multifunctional bank, modelled on the operational framework of the existing Energy Development Fund, Prime Minister Irakli Kobakhidze has said.
Speaking to journalists on Tuesday, Kobakhidze said the bank would combine the functions of several current institutions, potentially including activities in the energy sector.
He added that full details on the bank’s structure and operations would be made public once the institutional reform is completed. “Regarding details, we will provide society with complete information on how this bank will operate. It may cover the energy sector. We will explain this to the public in detail later,” he said.
The prime minister stressed that the bank would follow a similar operational approach to the Energy Development Fund, and that further information would be shared once concrete decisions are made on various related matters.