პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე ისრაელის სახელმწიფოში საქართველოს ახლად დანიშნულ საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩ ბექა დვალს შეხვდა, რომელიც უფლებამოსილების განხორციელებას პირველი ივლისიდან შეუდგება.
შეხვედრაზე ხაზი გაესვა საქართველოსა და ისრაელის სახელმწიფოს შორის არსებულ თანამშრომლობას და მრავალსაუკუნოვან მეგობრობას.
ირაკლი კობახიძემ დიპლომატს თანამდებობაზე დანიშვნა მიულოცა და წარმატებები უსურვა.
ბექა დვალს საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტროში მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება აქვს. წლების განმავლობაში იგი მუშაობდა სხვადასხვა პოზიციაზე საზღვარგარეთ საქართველოს დიპლომატიურ მისიებში, მათ შორის იყო საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი ავსტრალიის თანამეგობრობაში, სამხრეთ აფრიკის რესპუბლიკაში, საგანგებო და სრულუფლებიანი დესპანი დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებულ სამეფოში და ირლანდიაში.
ბექა დვალი პროფესიით სამართალმცოდნეა. მას მაგისტრის ხარისხი მიღებული აქვს ნიდერლანდების სამეფოს მაასტრიხტის უნივერსიტეტში.

Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze on Sunday met with newly appointed Ambassador to Israel Beka Dvali, who will officially assume his duties on July 1.
The Government Administration said the meeting highlighted the longstanding friendship and cooperation between Georgia and Israel.
Kobakhidze congratulated Dvali on his appointment and wished him success in his new role.
Dvali is a career diplomat with many years of experience at Georgia's Ministry of Foreign Affairs. He has served in a number of diplomatic postings abroad, including as Georgia's Ambassador to Australia and South Africa, as well as Minister Plenipotentiary to the United Kingdom and Ireland.
A lawyer by profession, Dvali holds a master's degree from Maastricht University in the Netherlands.