ირაკლი კობახიძე - "ქართული ოცნების" ახალგაზრდული ორგანიზაციის ხელმძღვანელებთან შეხვედრაზე დავსახეთ კონკრეტული გეგმები
დღეს შეხვედრა მქონდა პარტიის ახალგაზრდული ორგანიზაციის ხელმძღვანელებთან, თავმჯდომარესთან, გამგეობის წევრებთან და ჩვენ განვიხილეთ ის შეხვედრები, რომლებიც შედგა რეგიონებში, - ამის შესახებ პარტია "ქართული ოცნების" თავმჯდომარემ, პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ განაცხადა.
როგორც მან აღნიშნა, "ქართული ოცნების" ახალგაზრდული ორგანიზაციის ხელმძღვანელებთან შეხვედრაზე განიხილეს კონკრეტული გეგმები.
"ბევრი საკითხი გამოიკვეთა ამ შეხვედრაზე, ასევე ჩვენი სამომავლო გეგმები გავიარეთ ახალგაზრდული ორგანიზაციის საქმიანობის თვალსაზრისით. ძალიან აქტიურად ვიმუშავებთ, განსაკუთრებით შემდეგი ორი წლის განმავლობაში ამ მიმართულებით, დავისახეთ კონკრეტული გეგმები და აქტიური მუშაობა გაგრძელდება", - განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.
კითხვაზე, ჩაერთვებიან ახალგაზრდები პოლიტიკურ ცხოვრებაში და გამოჩნდა თუ არა ამის ინტერესი მათ მხრიდან, მმართველი პარტიის თავმჯდომარემ განაცხადა, რომ ახალგაზრდების ინტერესი დიდია და მნიშვნელოვანია, მუშაობის სწორად დაგეგმვა, ვინაიდან, სწორედ ახალგაზრდებმა უნდა გადაიბარონ მომავალში ქვეყნის მართვა.
"რა თქმა უნდა, ზოგადად, რა თქმა უნდა ინტერესი დიდია. ზოგადად, ამ ქვეყნის მართვა უნდა გადაიბარონ ახალგაზრდებმა მომავალში, აქედან გამომდინარე, ძალიან მნიშვნელოვანია ამ მიმართულებით სწორად ჩვენი მუშაობის დაგეგმვა და რა თქმა უნდა, კიდევ ერთხელ ვიტყვი, რომ აქტიურად ვიმუშავებთ ამ მიმართულებით შემდეგი, განსაკუთრებით ორი წლის განმავლობაში", - განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.

“Young people will have to take over the governance of this country in the future. Therefore, it is very important to properly plan our work in this direction,” Kobakhidze said
Georgian Prime Minister and Georgian Dream Chairman Irakli Kobakhidze has said the ruling party will intensify its work with young people over the next two years as it seeks to prepare a new generation for future roles in governing the country.
Kobakhidze said he had met the leadership, chairman and board members of Georgian Dream’s youth organisation to discuss meetings held in the regions and the organisation’s future activities.
“Many issues emerged during the meeting, and we also discussed our future plans regarding the activities of the youth organisation. We will work very actively in this area, particularly over the next two years. We have set specific plans, and active work will continue,” Kobakhidze said.
Asked whether young people were interested in becoming involved in political life, Kobakhidze said there was significant interest and stressed the importance of properly planning the party’s work in this area.
“Young people will have to take over the governance of this country in the future. Therefore, it is very important to properly plan our work in this direction,” he said.
Kobakhidze reiterated that Georgian Dream would work actively with young people, particularly over the next two years.