ირაკლი კობახიძე მსოფლიო მთავრობათა სამიტში მიიღებს მონაწილეობას
პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე მსოფლიო მთავრობათა სამიტში მიიღებს მონაწილეობას, რომელსაც, 3-5 თებერვალს, არაბთა გაერთიანებული საამიროები ქალაქ დუბაიში მასპინძლობს.
მთავრობის ადმინისტრაციის ინფორმაციით, ირაკლი კობახიძე 3 თებერვალს მსოფლიო მთავრობათა სამიტზე სიტყვით გამოვა, ასევე მონაწილეობას მიიღებს მრგვალი მაგიდის ფორმატის შეხვედრაში თემაზე - ინვესტიციების მომავალი. ვიზიტის ფარგლებში დაგეგმილია ორმხრივი შეხვედრები.
პრემიერ-მინისტრი დუბაიში დელეგაციასთან ერთად გაემგზავრა, რომლის შემადგენლობაში ვიცე-პრემიერი, თავდაცვის მინისტრი ირაკლი ჩიქოვანი, საგარეო საქმეთა მინისტრი მაკა ბოჭორიშვილი, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრი მარიამ ქვრივიშვილი, იუსტიციის მინისტრი პაატა სალია, განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრი გივი მიქანაძე და მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსი ლევან ჟორჟოლიანი არიან.

Georgian PM to attend World Governments Summit in Dubai
Kobakhidze will address the summit on 3 February and participate in a roundtable discussion on the future of investment
Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze is set to take part in the World Governments Summit, which will be held in Dubai from 3 to 5 February, hosted by the United Arab Emirates.
Kobakhidze will address the summit on 3 February and participate in a roundtable discussion on the future of investment. A series of bilateral meetings is also planned during the visit, the government press office said.
The prime minister is travelling with a government delegation that includes Vice Prime Minister and Defence Minister Irakli Chikovani, Foreign Minister Maka Botchorishvili, Economy and Sustainable Development Minister Mariam Kvrivishvili, Justice Minister Paata Salia, Education, Science and Youth Minister Givi Mikanadze, and Head of the Government Administration Levan Zhorzholiani.