ყველანაირი ფასი აქვს დაკარგული ევროპარლამენტის რეზოლუციებს. ქართველ ხალხს საერთოდ არ აინტერესებს ეს რეზოლუციები, - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ტაჯიკეთში ქართველ ჟურნალისტებს განუცხადა.
მისი თქმით, ქართული საზოგადოება იმსახურებს სამართლიან დამოკიდებულებას ევროპული ბიუროკრატიისგან, ევროპარლამენტისგან.
"უკვე აღარც მახსოვს მერამდენე რეზოლუცია დამტკიცდა. ქართველ ხალხს საერთოდ არ აინტერესებს ეს რეზოლუციები. ერთი საინტერესო დეტალი ის არის, რომ პირდაპირ დისკრიმინაცია ჩანს ამ რეზოლუციაში, დისკრიმინაციული მოთხოვნა. ისინი აცხადებენ, რომ მხოლოდ აგენტურას უნდა შეუნარჩუნდეს უვიზო რეჟიმი ევროკავშირთან. რა თქმა უნდა, ეს არ არის ჯანსაღი მიდგომა ქართველი ხალხის მიმართ. ქართული საზოგადოება იმსახურებს სამართლიან დამოკიდებულებას ევროპული ბიუროკრატიისგან, ევროპარლამენტისგან, თუმცა ვხედავთ, რომ დღეს არის განსხვავებული მიდგომები ჩამოყალიბებული. არ შეიძლება, მხოლოდ აგენტურას დაუტოვონ უვიზო რეჟიმი“, - განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.

Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze on Saturday said European Parliament resolutions on Georgia had "lost all value" and accused the institution of promoting a discriminatory approach toward Georgian citizens.
Speaking to Georgian journalists during his visit to Tajikistan, Kobakhidze said the Georgian public was no longer interested in the resolutions adopted by the European Parliament.
The Prime Minister was commenting on the latest European Parliament resolution on Georgia, which calls on the EU and its member states to impose "targeted personal sanctions" on ruling Georgian Dream founder Bidzina Ivanishvili and other senior party leaders. The resolution also expresses regret that the Georgian authorities have not taken steps to reverse what it describes as an "anti-European course" and reiterates the European Parliament's "non-recognition of the legitimacy" of the country's disputed parliament and authorities.
Kobakhidze argued that the document contained a “discriminatory demand”, claiming it suggested that only certain groups should retain visa-free travel privileges with the EU.