ირაკლი კობახიძე - ყველას ვულოცავ 9 მაისს, ფაშიზმზე გამარჯვების დღეს, განსაკუთრებით ვულოცავ ჩვენს ვეტერანებს
ყველას ვულოცავ 9 მაისს, ფაშიზმზე გამარჯვების დღეს, განსაკუთრებით ვულოცავ ჩვენს ვეტერანებს, - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ჟურნალისტებს ვეტერანთა კულტურისა და დასვენების პარკში განუცხადა, სადაც ფაშიზმზე გამარჯვების 81 წლისთავთან დაკავშირებით მეორე მსოფლიო ომში დაღუპულთა ხსოვნას პატივი მიაგო.
მისი თქმით, 300 000 ქართველი შეეწირა ფაშიზმის წინააღმდეგ ბრძოლას, ასი ათასობით ქართველი იბრძოდა ფრონტზე და ყველას ვალია, პატივი მიაგოს თითოეული გმირის ხსოვნას.
"ყველას ვულოცავ 9 მაისს, ფაშიზმზე გამარჯვების დღეს. განსაკუთრებით ვულოცავ ჩვენს ვეტერანებს. 300 000 ქართველი შეეწირა ფაშიზმის წინააღმდეგ ბრძოლას, ასი ათასობით ქართველი იბრძოდა ფრონტზე. ჩვენი ვალია, პატივი მივაგოთ თითოეული გმირის ხსოვნას, თითოეულ გმირს, რომელიც არის განსახიერება თავდადების, სამშობლოსთვის თავგანწირვის. კიდევ ერთხელ მივულოცავ ყველას და მადლობას გადავუხდი ყველა ვეტერანს, ყველა გმირს მათი ღვაწლისთვის“, - განაცხადა კობახიძემ.

Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze has congratulated citizens on 9 May, marking Victory Day over fascism, and paid special tribute to war veterans.
Speaking to journalists at the Veterans Park of Culture and Recreation in the capital city of Tbilisi, where he honoured those who died during the Second World War on the 81st anniversary of the victory over fascism, Kobakhidze highlighted the contribution and sacrifice of Georgian soldiers.
“I congratulate everyone on 9 May, Victory Day over fascism. I especially congratulate our veterans,” the PM said.
Kobakhidze noted around 300,000 Georgians lost their lives in the fight against fascism, while hundreds of thousands fought on the front line.
“It is our duty to honour the memory of every hero, every person who embodied dedication and sacrifice for the homeland,” he stated.