ირაკლი კობახიძე – სალომე ზურაბიშვილის საპრეზიდენტო ვადა 29 დეკემბერს იწურება, მცდელობა, რომ ის აქციონ რადიკალური ოპოზიციის ლიდერად, აბსოლუტურად ჩავარდება
1242
სალომე ზურაბიშვილის საპრეზიდენტო ვადა 29 დეკემბერს იწურება, მცდელობა, რომ ის აქციონ რადიკალური ოპოზიციის ლიდერად, აბსოლუტურად ჩავარდება, – ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ უნგრულ პოლიტიკურ იუთუბ-არხთან ინტერვიუში განაცხადა.
მისი თქმით, სალომე ზურაბიშვილის არ გააჩნია სახელმწიფო ინტერესების წინააღმდეგ მოქმედების შესაძლებლობა.
“სალომე ზურაბიშვილი ამჟამად არ არის საფრანგეთის მოქალაქე, თუმცა ადრე იყო და ის ასევე იყო საქართველოში საფრანგეთის ელჩი 2004 წლამდე. შემდეგ ის  საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრად დაინიშნა. ასეთი პრეისტორია აქვს. საფრანგეთში, ემიგრანტთა ოჯახში, დაიბადა. ზოგიერთს უნდა მისი წარმოჩენა რადიკალური ოპოზიციის ლიდერად. მაგრამ მინდა ყველას შევახსენო, რომ მისი საპრეზიდენტო ვადა 29 დეკემბერს იწურება. რა თქმა უნდა, ამგვარი მცდელობა, აქციონ ის რადიკალური ოპოზიციის ლიდერად, აბსოლუტურად ჩავარდება. ამდენად, მას არ გააჩნია სახელმწიფო ინტერესების წინააღმდეგ მოქმედების შესაძლებლობა“, – განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.

PM Kobakhidze: “Attempts to make Zourabichvili radical opposition leader will fail”
Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze has dismissed attempts to position President Salome Zourabichvili as a leader of the radical opposition, labeling such efforts as doomed to fail. In an interview with a Hungarian political YouTube channel, Kobakhidze addressed ongoing political tensions and Zourabichvili’s impending departure from office.
“Salome Zourabichvili’s term as president ends on December 29. Any attempt to turn her into a radical opposition leader is absolutely destined to fail,” Kobakhidze stated.
Kobakhidze emphasized that Zourabichvili, who was born into an emigrant family in France and served as France’s ambassador to Georgia before becoming the country’s foreign minister in 2004, has limited capacity to act against state interests.
“Though she is no longer a French citizen, her background as a diplomat and politician is well-known. While some may attempt to paint her as a leader of the radical opposition, it is important to note that her term is coming to an end, and she lacks the ability to act against the state’s interests,” the Prime Minister said.