ევროპული პოლიტიკური გაერთიანების მე-8 სამიტზე სიტყვით გამოსვლისას ხაზი გავუსვი საქართველოს სტრატეგიულ როლს ევროპასა და აზიას შორის საიმედო ხიდის რანგში, - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე სოციალურ ქსელ X-ზე წერს.
მისი თქმით, სიტყვით გამოსვლისას ასევე ისაუბრა ეკონომიკური უსაფრთხოებისა და გრძელვადიანი სტაბილურობისთვის დაკავშირების მნიშვნელობაზე.
"ევროპული პოლიტიკური გაერთიანების მე-8 სამიტზე, რომელიც სომხეთის რესპუბლიკაში გაიმართა, მონაწილეობა მივიღე მრგვალი მაგიდის ფორმატში თემაზე „დაკავშირებადობა და ეკონომიკური უსაფრთხოება გარდამავალ, მწვანე პერიოდში“.
სიტყვით გამოსვლისას ხაზი გავუსვი საქართველოს სტრატეგიულ როლს - ევროპასა და აზიას შორის საიმედო ხიდის რანგში და ეკონომიკური უსაფრთხოებისა და გრძელვადიანი სტაბილურობისთვის დაკავშირების მნიშვნელობას", - წერს კობახიძე.

PM Kobakhidze highlights Georgia’s role as ‘reliable bridge’ between Europe and Asia at EPC summit
Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze has said he underlined the country’s strategic importance as a “reliable bridge” between Europe and Asia during his address at the 8th summit of the European Political Community.
In a post on social media platform X, Kobakhidze said he took part in a roundtable discussion on “Connectivity and Economic Security in the Green Transition”, held during the summit in Armenia.
He noted that his remarks focused on the importance of connectivity for long-term stability and economic security, alongside Georgia’s role in facilitating links between the two continents.
“I emphasised Georgia’s strategic role as a reliable bridge between Europe and Asia and highlighted the importance of connectivity for economic security and long-term stability,” he wrote.