პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე, ტაჯიკეთში ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში, ტაჯიკეთის რესპუბლიკის უმაღლესი კრების წარმომადგენელთა პალატის თავმჯდომარეს ფაიზალი იდიზოდას შეხვდა.
მთავრობის ადმინისტრაციის ინფორმაციით, ირაკლი კობახიძემ წარმომადგენელთა პალატის თავმჯდომარეს ქართული დელეგაციის მასპინძლობისთვის მადლობა გადაუხადა და ორმხრივი თანამშრომლობის გაღრმავების მზადყოფნა გამოთქვა.
"შეხვედრისას საუბარი შეეხო სხვადასხვა მიმართულებით, მათ შორის ორმხრივ და მრავალმხრივ ფორმატებში, პარტნიორობის, ასევე პარლამენტთაშორისი კავშირების გაძლიერების პერსპექტივებს.
აღინიშნა, რომ ურთიერთპატივისცემასა და მეგობრობაზე დაფუძნებული ურთიერთობები კარგ საფუძველს ქმნის სხვადასხვა სფეროში თანამშრომლობის კიდევ უფრო გააქტიურებისთვის.
ტაჯიკეთის რესპუბლიკის უმაღლესი კრების წარმომადგენელთა პალატის თავმჯდომარემ იმედი გამოთქვა, რომ უმაღლეს დონეზე განხორციელებული ვიზიტი და ხელმოწერილი შეთანხმებები ხელს შეუწყობს ორმხრივი ურთიერთობების, ისევე როგორც ორი ქვეყნის საკანონმდებლო ორგანოებს შორის თანამშრომლობის, ახალ ეტაპზე გადასვლას.
შეხვედრის შემდეგ საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა, დელეგაციასთან ერთად, ოლი მეჯლისის შენობა დაათვალიერა და საპატიო სტუმართა წიგნში სამახსოვრო ჩანაწერი გააკეთა", - აღნიშნულია ინფორმაციაში.

Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze and the Speaker of the Assembly of Representatives of Tajikistan’s Supreme Assembly, Faizali Idizoda, on Saturday discussed prospects for expanding bilateral cooperation and strengthening ties between the two countries’ legislatures.
The Georgian Government Administration said the meeting focused on opportunities to deepen partnership in both bilateral and multilateral formats, as well as enhancing interparliamentary cooperation.
The sides noted that relations based on mutual respect and friendship provide a solid foundation for further expanding cooperation across various sectors.
Idizoda expressed hope that the high-level visit and the agreements signed during it would help elevate bilateral relations and cooperation between the legislative bodies of Georgia and Tajikistan to a new stage.
Following the meeting, Kobakhidze and members of the Georgian delegation toured the Oliy Majlis building and signed the parliament’s book of honourary guests.