ირაკლი კობახიძე თურქეთის რესპუბლიკის ვაჭრობის მინისტრ ომერ ბოლათს შეხვდა
პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე თურქეთის რესპუბლიკის ვაჭრობის მინისტრს, ომერ ბოლათს შეხვდა, რომელიც თბილისში საქართველო-თურქეთის ბიზნესფორუმის ფარგლებში იმყოფება.
მთავრობის ადმინისტრაციის ინფორმაციით, შეხვედრაზე ხაზი გაესვა ორი ქვეყნის სტრატეგიული პარტნიორობის მნიშვნელობას და აღინიშნა სხვადასხვა სფეროში, მათ შორის პოლიტიკური და ეკონომიკური მიმართულებებით, ორმხრივი ურთიერთობების განვითარების პოზიტიური დინამიკა.
"საუბარი შეეხო რეგიონული მნიშვნელობის ერთობლივ პროექტებს, ასევე - სავაჭრო ბრუნვის ზრდის დადებით ტენდენციას.
განსაკუთრებული ყურადღება გამახვილდა რეგიონში მშვიდობისა და უსაფრთხოების მნიშვნელობაზე.
პრემიერ-მინისტრმა კიდევ ერთხელ დაადასტურა საქართველოს მზადყოფნა, დიალოგისა და თანამშრომლობის გზით მაქსიმალურად შეუწყოს ხელი სამხრეთ კავკასიაში მშვიდობისა და სტაბილურობის უზრუნველყოფას.
მთავრობის მეთაურმა თურქეთის დელეგაცია აბრეშუმის გზის მე-5 ფორუმზე მოიწვია, რომელიც თბილისში 22-23 ოქტომბერს გაიმართება.
შეხვედრას  საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრი მარიამ ქვრივიშვილი, ფინანსთა მინისტრი ლაშა ხუციშვილი და მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსი ლევან ჟორჟოლიანი დაესწრნენ", - აღნიშნულია ინფორმაციაში.

Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze met with Turkish Minister of Trade Ömer Bolat in Tbilisi on the sidelines of the Georgia-Turkey Business Forum, underscoring the importance of the two countries’ strategic partnership.
According to the Georgian Government Administration, the meeting highlighted the positive momentum in bilateral relations across various sectors, including political and economic cooperation.
Discussions focused on joint regional projects of strategic importance, as well as the upward trend in trade turnover between Georgia and Turkey. Both sides emphasized the need to strengthen peace and security in the region.
Prime Minister reaffirmed Georgia’s readiness to support peace and stability in the South Caucasus through dialogue and cooperation. He also extended an official invitation to the Turkish delegation to attend the upcoming 5th Silk Road Forum, scheduled to take place in Tbilisi on October 22–23.
The meeting was attended by Georgian Minister of Economy and Sustainable Development Mariam Kvrivishvili, Minister of Finance Lasha Khutsishvili, and Head of the Government Administration Levan Zhorzholiani.